Çeşitli firmalar ürettikleri sanal gerçekçilik gözlükleri ile kullanıcılarına hitap etsede, bu noktada öncü firmalardan olan Samsung’un sanal gerçekçilik gözlüğü Gear VR en fazla tercih edilenler arasında bulunuyor. Oculus ile ortak bir şekilde üretilen mobil sanal gerçekçilik gözlüğü Samsung Gear VR yüksek satış oranları ile piyasadaki yerini koruyor. Fakat kullanıcılar sanal gerçekçilik gözlüğü alırken, Gear VR uyumlu telefonları bilmedikleri için kendi cihazlarına alıp almamakla kararsız kalıyorlar.

Ayrıca Samsung ürettiği ikinci nesil Samsung Gear VR2 ile cihaz listesi genişledi ve Samsung Gear VR uyumlu telefonlar bir hayli arttı diyebiliriz. Yeni nesil sanal gerçekçilik gözlüğü ile çeşitli yeniliklere giden Samsung, mercekde oluşabilecek buğulanma ve buharlanmayı engelleyebilmek için cihaza fan ekledi. Ayrıca Note serisinin yeni amiral gemisi olan Note 7 ile uyumlu olabilmesi için yeni sanal gerçekçilik gözlüğü Gear VR2’de USB Type-C girişine yer verdi.

Samsung Gear VR Uyumlu Telefonlar

  • Galaxy Note 7
  • Galaxy S7
  • Galaxy S7 Edge
  • Galaxy Note 5
  • Galaxy S6
  • Galaxy S6 Edge
  • Galaxy S6 Edge Plus

Bunların dışında Samsung Gear VR sanal gerçekçilik gözlüğü fazla şarj tüketiminden dolayı, yeni versiyon gözlükteki şarj girişine Samsung uyumlu bir şarj aleti bağladığınızda bir yandan telefonunuzu şarj etme imkanınız bulunuyor. Samsung Gear VR uyumlu telefonlar yukarıdaki listede gördüğünüz gibidir. Bunlar dışında takacağınız bir cihazda gözlük ya çalışmayacak yada verimli olmayacaktır.
Samsung dışında bir model kullanıyorsanız köklü rakiplerden olan HTC Vive, Oculus Rift ve Playstation VR gibi sanal gerçekçilik gözlüklerinide deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca Google’ın karton sanal gerçekçilik gözlüğünüde cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap