Mesajlaşma uygulamaları arasında popülerliğini sürdüren WhatsApp yenilikler ile güncellemelerine devam ediyor. Fotoğraf gönderilen ekrana düzenleme araçlarının eklenmesinin ardından uzun süredir beklenen WhatsApp görüntülü görüşme özelliği geldi. Artık dilediğiniz kişiyi direkt olarak WhatsApp üzerinden görüntülü olarak aramanız mümkün olacak. Beta kullanıcılarının yaklaşık 1 haftadır kullanabildiği görüntülü görüşme özelliği nihayet herkeze sunuldu.

Google Duo, Skype veya FaceTime gibi uygulamalardan sonra videolu konferans ve WhatsApp görüntülü görüşme özelliği tam anlamıyla uygulamaya eklendi. Whatsapp görüntülü görüşme yapmak için ilk olarak kişiye tıkladıktan sonra normal arama yapar gibi sağ üst köşede bulunan arama simgesine tıklayın. Normalde burada direkt olarak arama işlemi başlarken, yeni gelen özellik ile beraber sizlere iki seçenek sunuyor. Bunlardan biri görüntülü görüşme diğeri ise sesli görüşme şeklinde.

Görüntülü arama kısmını seçerek görüntülü görüşme işlemini başlatabilirsiniz. Tüm kullanıcılarına sunulan güncellemeyi henüz almayan var ise, Google Play store’a girerek güncelleme kontrolü yapmalarını tavsiye ederiz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda gelen güncellemeler ile beraber WhatsApp üzerinden çeşitli formatlarda dosya aktarım özelliği gelmesi bekleniyor. Görüntülü görüşmeler sırasında iyi bir internet sağlayıcısı kullanıyorsanız, görüntünüzde kayıp en az seviyede olacaktır. Yavaş bağlantılarda görüntülerinizde bozulma olabilir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap