Teknoloji kendini geliştirmeye devam ederken kablo kalabalığıda hayatımızdan çıkmaya başladı diyebiliriz. Özellikle bir cihazı bir cihaza bağlarken yaşadığımız o bir sürü kablo sıkıntısı artık kablosuz bağlantılarında gelişmesiyle beraber ortadan kalkmaya başladı. Bu içeriğimizde sizlere cep telefonu televizyona nasıl bağlanır? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. İOS, Android veya Windows Phone telefonlarınızı en pratik şekilde televizyonlarınıza bağlamayı detaylı bir şekilde anlatmaya başlayalım.

İphone’u Televizyona Bağlama

İphone cihazları bağlamak için kullanılacak en pratik yol Apple TV ile olacaktır. 4.Nesil Apple TV’lere İpad ve İphone modellerini kablosuz bir şekilde bağlamanız mümkün oluyor. Telefondan cihaza görüntü ve ses sinyalleri HDMI üzerinden aktarım yapılıyor. Apple TV’nin App Store ve iTunes gibi içerik zenginliğinin bulunması kullanıcılar tarafından alternatifleride arttırmış oluyor.

Android Telefonları Televizyona Bağlama

Android kullanıcıları ise Smart TV olmayan televizyonlarına akıllı telefonlarını bağlamak için, Chromecast 2 yada 4K oynatma özelliğine sahip Chromecast Ultra modellerini kullanabilirler. Medya dosyaları desteklemesi sayesinde, bu cihazı eski bir televizyona bağlasanız bile Youtube gibi medyalara erişebilecek bir televizyona dönüştürebilirsiniz.

Kablosuz Olarak Televizyon Bağlantısı

Eğer televizyonunuzun Smart TV özelliği var ise Wifi üzerinden kablosuz olarak televizyon bağlantısı gerçekleştirebilirsiniz. Android tarafında bilinen Miracast uygulaması ile yada DLNA bağlantısı ile android telefonunuzu televizyona bağlantısını yapabilirisiniz. Diğer yandan çeşitli aparatlar ile HDMİ kabloyuda dosya aktarımı yada medya oynatımı olarak televizyonlarınızda kullanabilirsiniz. Samsung cihazlarda ise AllShare uygulamanız bulunuyor ise bu uygulama sayesinde Akıllı televizyonlarınıza görüntü aktarımı ve medya gösterimi yapabilirsiniz.

Sizlere akıllı telefonu televizyona bağlamak ve iphone cihazları televizyona bağlama konusundaki yöntemleri anlattık. Bir başka rehber içeriğimizde görüşmek üzere.

İlgili Yazılar

Yorum Yap