HP’nin popüler bilgisayar modeli olan, Spectre x360’ın yepyeni daha güçlü ve ince modelleri duyuruldu. Üst seviye özellikleri ile dikkatleri çeken yeni model birçok değişikliğe ve güncellemeye gitmiş durumda. Spectre x360 ile gelen yeniliklerden biri ise daha küçük yüzeye eklenen kenardan diğer kenara doğru uzanan ekranlar değiştirildi. Spectre x360 modeli tıpkı önceki modeli gibi, ekranı tam olarak dönebilip klavye arkasına doğru katlanabiliyor.

Yeni Spectre x360 ile beraber 11.8 mm daha daralan tasarım ile dört adet hoparlörü ve yeni ses sitemi bulunuyor. Ayrıca HP, yeni modeli ile alakalı yaptığı açıklamada tam pilik tam 15 saat çalışma süresi vereceğini söyledi. Bu artış ile birlikte genel sistemde yapılan iyileştirme ile yüzde 25’lik bir artış gözlendi. Yeni nesil Spectre x360 modelinin özelliklerine bakacak olursak, yeni nesil Core i5 veya i7 işlemcileri bulunuyor. Ayrıca 16 GB RAM’e yer verilmiş yeni modelin 1 TB’a kadar arttırılabilir SSD özelliği bulunmaktadır. Yurt dışında bu ay içerisinde 1159 dolardan satışa sunulacak.
hp-envy-13

Diğer bir ürün olan Envy 13 ise kardeş modeli Spectre kadar zarif olmasada oldukça güçlü donanıma sahip bir bilgisayar olacak. Alüminyum ve magnezyum kaplama olan gövde Quad HD ekran veya Full HD ekran ile destekleniyor. Envy 13 modelinin diğer bir versiyonunda ise dokunmatik ekran bulunmakta. Önceki nesil Envy 13 modeline göre yüzde 28 daha büyük bir pil kullanılıyor. Kullanıcılara 14 saat kullanım süresi sunan yeni model tam 90 dakikada şarj olabiliyor.

Bu modelde 1 TB depolama alanının yanı sıra Core i5 ve Core i7 işlemci ile destekleniyor. Ayrıca 16 GB RAM’i bulunan Envy 13 modeli 849 dolardan yurt dışında piyasaya çıkacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap