Son yılların mobil platformdaki başarılı mesajlaşma ve iletişim uygulaması olan Whatsapp her geçen gün kendisini geliştirmeye devam ediyor. Uygulamaya gelen güncellemeler ile çeşitli iyileştirmelerin yanı sıra yeni özelliklerde eklenmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Android platformları için yayınlanan WhatsApp güncellemesi bugün İOS işletim sistemli İphone kullanıcıları içinde yayınlandı. Bu güncelleme beraberinde çeşitli birçok yenilik ve güvenlik artırımları getiriyor.

Apple cihazlarındaki iMessage uygulaması için getirdiği yeniliklerin ardından piyasa devi Whatsapp’dan cevap hızlı geldi. Geçtiğimiz hafta içerisinde Android platformları için yeni özellik ve içeriklerin bulunduğu Whatsapp sürüm güncellemesi sonunda İOS işletim sistemi içinde yayınlandı.

whatsapp-guncellemesi

Gelen Whatsapp güncellemesi ile beraber karşı tarafa gönderilen fotoğraflara ve videolara çeşitli yazılar ve emojiler konulabilecek. Birçok fırça ve font çeşitliliği ile gelen bu özellik ile resimler üzerinde çizimler ve çeşitli değişiklikler yaparak gönderebileceksiniz. iMessage uygulamasında görülen efektli mesaj yollama ve snapchat’deki efektlerin bazılarıda gelen güncelleme ile Whatsapp İOS kullanıcılarına sunulmuş durumda.

whatsapp-cizim

Ayrıca Whatsapp üzerinden kurulan gruplar için grup yöneticisi bir link edinip bu linki arkadaşları ile paylaştığından kısayoldan gruba katılanabilecek. Gelen bu kısayol ile önce numarayı rehbere kayıt etme daha sonra gruba ekleme zahmetide ortadan kalkmış olacak. Bakalım Whatsapp daha ne gibi özellikler uygulamasına getirerek kullanıcılara ne gibi şeyler sunacak göreceğiz. Bunun dışında görüntülü görüşme özelliğininde yakın zamanda gelmesi beklenmektedir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap