Her ne kadar akıllı telefon piyasası hareketli bir şekilde devam etsede, tablet kısmındada yeni modeller ve markalar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Uzun bir aranın ardından Windows işletim sistemine ait ilk tablet modelini tanıttı. Galaxy TabPro S Gold Edition olan model ikisi bir arada özelliğe sahip. Samsung’un bu modeli hem iş için kurumsal olarakda kullanılabilsede, günlük kullanımada uygun bir şekilde üretilmiş durumda. Microsoft’un Surface Pro 4 modeline rakip olarak gösterilen ikisi bir arada tablet kullanıcılara neler veriyor?

Samsung Galaxy TabPro S modeli donanım özelliği ve tasarım olarak üst seviye bir kullanım deneyimi sunacak. Çıkan bilgilere göre 700 gr ağırlığa sahip olacak olan bu model klavye olmadan 6.35 mm kalınlığında ve gold renge sahip. Güç kısmında ise 6.nesil Skylake altyapılı 2.20 Ghz hızında çalışan Core M3 6Y30 işlemci modelini kullanıyor. 2560 x 1440 çözünürlüklü 12 inçlik bir ekran paneli bulunan model grafik olarak, İntel HD 615 modelini kullanmakta.
tab-pro-s

Öte yandan Samsung Galaxy TabPro S modeli 256 GB SSD ile hızlı bir kullanım sunarken 5200 mAh batarya ilede, kullanıcılara uzun kullanım sunmakta. Bu tabletin ön kısmında, 5 MP kamera ve arka noktada ise yine 5 MP’lik 1920 x 1080P video kaydı gerçekleştirebilen bir kamera bulunmakta. USB 3.1 Type-C ile şarj edilebilen Samsung Galaxy TabPro S modeli HDMİ ve Type-A gibi giriş bağlantılarınada sahip durumda.

Bu model yurtdışında 1000 dolar seviyesinde satışa sunulacak. Ayrıca, TabPro Pen parçasını almak için 50 dolar daha ödemeniz gerekiyor. Sökülebilir touchpad ile gelecek olan bu model şuan için bu özelliklere sahip diyebiliriz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap