İnternet ortamında ödeme yöntemleri ve sistemleri gelişmeye devam ederken, çeşitli ödeme varyasyonlarıda ortaya çıkıyor. Bu noktada gerek alışveriş sitelerinde gerekse buna benzeri sitelerde popüler olarak kullanılan paypal ödeme sistem bilindiği üzere ülkemizden elini çekti. Yani kısacası Paypal Türkiye ile artık ülkemizde Paypal ödemeleri gerçekleştirilemiyor. Durum böyle olunca birçok kullanıcı paypal benzeri ödeme sistemlerine yönelmiş durumda.

Bizde sizler için bu noktada, paypal benzeri ödeme sistemleri şeklinde 3 adet ödeme yönteminden bahsedeceğiz. Her biri birbirinden avantajlı ve farklı özelliklere sahip bu kart ve sistemlere gelin bakalım.

BKM Express

Açılımı Bankalararası Kart Merkezi olan bu sistem hem banka kartlarınızı hemde kredi kartlarınızı tek bir hesap üzerinden yönetebilmenize olanak sağlıyor. Hem gittiğiniz çeşitli avm’lerde veya internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Dilediğini kişiye istediğiniz vakitte, para aktarım yapmanıza olanak sağlayan bu sistemde, Android ve İOS uygulamaları kullanarak çeşitli bilgilere ulaşmanız mümkün oluyor. Son olarak paypal alternatifi ödeme sistemi olarak önereceğimiz bu sisteme tam 18 adet banka eklenebiliyor.
bkm-express

İninal

Özellikle ülkemizde yoğun kullanım miktarlarına ulaşan bu ödeme sistemi paypal benzeri ödeme sistemleri arasında belkide en çok tercih edileni diyebiliriz. Online ödemelerde kullanabileceğiniz gibi çeşitli mağaza alışverişlerindede rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Pttmatik, Ptt, Migros Jet, D-R, Teknosa gibi birçok noktadan satın alabileceğiniz bu kartın fiyatı 5 TL olarak belirlenmiş. Bu kartı kullanan kullanıcılar ise ayda 1 TL kullanım bedeli ödüyorlar. İninal kart hakkında daha fazla bilgiyi “Ininal kart nedir?” adlı yazımızdan öğrenebilirsiniz.
ininal

Enpara

Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olarak adlandırılan enpara ile tüm banka işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Enpara kartı ile online alışverişlerinizin yanı sıra mağazadada rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca enpara ile vadeli, veya vadesiz mevduat hesapları açabilir ve kredi başvurularıda yapabilirsiniz. Ayrıca enpara kart ile yapacağınız Netflix, Appstore, Google Play, Apple Music ve Deezer gibi 50 TL’lik harcamalarda %50 indirim kazanıyorsunuz. Şahsen’de kullandığım enpara sistemini paypal benzeri ödeme sistemlerinde tercih edebilirsiniz. Ayrıca enpara.com üzerinden enpara başvurunuzu yaptığınız taktirde, yetkili bir kişi evinize kadar geliyor ve gerekli imza işlemleri ardından kartı elinize teslim ediyor, bu küçük dipnotu’da düşmüş olalım. Enpara hakkında daha detaylı bilgiyi “Enpara’nın avantajları” yazımızdan edinebilirsiniz.
enpara

Bu içeriğimizde sizlere paypal benzeri ödeme sistemleri hakkında çeşitli kart ve sistemlerden bahsettik. Eğer sizde internet üzerinden online bir şekilde kullanabileceğiniz bir paypal benzeri sistem arıyor iseniz, yukarıda belirttiğimiz üç sistemden hangisini tercih ederseniz edin memnun kalacağınızdan eminiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap