Geçtiğimiz günlerde sizlere Apple’ın yeni akıllı telefon modeli İphone 7 modelinden bahsetmiştik. Şimdi ise markanın eski modellerde yaptığı gibi var olan modelin daha yüksek özelliklere sahip diğer bir modelide oluyor. Bu furya, İphone 7 serisi ile de devam ediyor. İphone 7 sonrasında İphone 7 Plus modelini tanıtan Apple kullanıcıları çift kamera ile meraklandırdı diyebiliriz. İphone 7 modelinden daha fazla dikkat çekmesinin en büyük nedenlerden biri ise gerek performans özellikleri olsada asıl nokta kamera yetenek ve özellikleri diyebiliriz.

İphone 7 Plus Özellikleri

İphone 7 Plus özelliklerine geçer isek, tasarım noktasında İphone 6’dan çok farklı olmasada aynı tasarım çizgisinden devam ediyor diyebiliriz. Fakat İphone 7 Plus’ı İphone 7’den ayırmanın en kolay yolu ise, anten çizgileri ve çift kamerası denilebilir. İphone 7 Plus modeli tıpkı kardeşi İphone 7 gibi IP67 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklı yapısı ile kullanıcılara sunuldu. İşlemci gücünü Apple A10 Fusion modelinden alan yeni model, 2 GB RAM ile performans anlamında yüksek beklentiler içerisinde denilebilir.
apple

Kamera noktasında çift kamerası ile gerek fotoğraf gerekse video bölümünde iddiasını konuşturacak gibi duruyor. İphone 7 Plus modelide normal modeli gibi kulaklı girişi olmadan geliyor. Apple A9 işlemcisi ve grafik birimi olarakda PowerVR GXA6850 modeli önceki cihazı İphone 6s’de kullanılıyordu. Ancak İphone 7 Plus ile A10 Fusion işlemcisini devreye soktu ve performansınıda bir kademe daha arttırdı.

Özelliklere bakacak olursak şuandek çıkmış en hızlı Apple cihazı İphone 7 Plus olarak gözüküyor. 4 çekirdekli işlemcisi ile eski işlemcisine nazaran, %40 daha fazla performans sunuyor. Yeni işlemcinin grafik tarafındaki gücünü Apple, konsol düzeyinde bir oyun kalitesi olarak açıklıyor. Cihazın 3GB RAM ile gelmesi beklenirken çift kamera ile gelmesi herkezi ters köşe yaptı diyebiliriz.

Ekran ve Kamera

İphone 7 Plus modeli ile Apple yeni telefonunda retina sistemli ekrana geçiş yaparken 5.5 inç büyüklüğündeki paneline yer veriyor. 12 megapiksellik F1.8 diyafram değerindeki çift kamerası DSLR deneyimi yaşatacak. 2x optik zoom yapabilen İphone 7 Plus modeli iki kamerası sayesinde geniş ve dar açılarda hızlı geçiş yaparak çeşitli kareler çekebilecek. Kamera noktasında İphone 7 Plus modeli 1080P’de 60 ve 120 FPS değerlerinde çekim yaparken, 720p ile 240FPS slow motion çekimleri kullanıcılara sunacak.

Son olarak 770 dolar seviyesinde çıkması beklenen İphone 7 Plus modeli 1.5 metre su içerisinde 30 dakika kalabiliyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap