İphone 7 format atma işlemini kullanıcılar genelde akıllı telefonlarına herhangi bir şey olduğundan çeşitli virüs veya kötü yazılım bualaştığında yaparlar. Ancak unutmamak lazım cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek, telefondaki resimlerinizden tüm dosyalarınıza kadar bütün ayar ve verileri ortadan kaldırarak silecektir. İphone 7 sıfırlama işlemi öncesinde tüm dosya ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun ve şarjınızın %50 ve üzeri olmasına özen gösteriniz.

Apple, yeni modellerinde mekanik olan Home tuşunu kaldırdığı için yeride daha farklı halde katı bir ana menü tuşu konumlandırdı. Bu nedenden dolayı artık Home tuşu yardımıyla İphone 7 sıfırlama işlemi yapılamıyor. Fakat farklı bir tuş kombinasyonuda bulunuyor. Daha önce Home ve Güç tuşlarına birlikte 10 saniye basılı tutarak sıfırlama moduna geçebiliyordunuz. Ancak şimdi güç tuşu ile sol kısımdaki ses kısma tuşuna ekranda Apple logosu gözükene kadar basılı tutun ve logo çıktığı an elinizi tuşlardan çekiniz. Bu işlem ardından sıfırlama gerçekleştirilecektir.

İphone 7 Nasıl Sıfırlanır?

Tüm ayarları ve içeriği silmek için Ayarlar > Genel > Sıfırla kısımından Tüm içerikleri ve Ayarları sil bölümünde sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

  • İphone 7 tekrar açılana kadar beklenmelidir.
  • İphone 7 sıfırlama kısmını onayladıktan sonra geri dönüşü olmayan verileriniz silinir.

İphone 7 Tüm ayarları sıfırlama işlemi ise Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümü yardımı ile olur ve Tüm ayarları Sıfırla sekmesine tıklayınız.

  • Tüm ayarlarınız sıfırlanır.

İphone 7 Ağ Ayarları Sıfırlama İşlemleri

Ayarlar > Genel > Sıfırla kısmına giriş yaptıktan sonra, Ağ ayarlarını sıfırla düğmesine basınız.

  • Bu noktadan sonra daha önceki kullandığınız ağ listeleri ve yüklenmiş olan VPN profilleri dair birçok ağ ayarlarınız sıfırlanacaktır. Wifi otomatik olarak açılıp kapanır ve wifi bağlantılarınız temizlenir.
  • İphone 7 konum ayarlarını sıfırlamak için ise, Ayarlar > Genel > Sıfırla kısmından konum ayarları sıfırla düğmesine basınız.
  • İphone 7 Ana Ekran yerleşimini sıfırla ayarları için ise, Ayarlar > Genel > Sıfırla kısmından Ana ekran yerleşimini sıfırla düğmesine dokununuz.

İphone 7 Plus Nasıl Sıfırlanır?

İphone 7 Plus sıfırlama işlemleri tıpkı, İphone 7 sıfırlama işlemleri ile aynı işlemleri görmektedir.
Tüm içeriği ve ayarları silmek için Ayarlar > Genel > Sıfırla sekmelerinden Tüm içerikleri ve Ayarları sil bölümüne dokununuz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap