Tıpkı bilgisayarlarınızda olduğu gibi kullandığınız İOS işletim sistemli İphone cihazlardada kurtarma modu bulunuyor. Kurtarma modu ile İphone cihazınızda oluşan çeşitli yazılımsal sorunları çözüyor ve cihazınızı tekrardan kullanmanızı olanak sağlıyor. Ayrıca cihazınız açılış ekranında apple logosu takılı kalıyor ise kurtarma modu ile tekrar kullanılabilir hale getirilebiliyor. Fakat bilinenin aksine İphone 7 kurtarma moduna almak için farklı bir yöntem kullanılıyor.

Daha önceki yöntem farklı iken şimdi ise İphone 7 ile tamamen değişti. İphone 7’nin home tuşununda değişmesi ile beraber kurtarma moduna girme yöntemide tamamen değişmiş oldu.

İphone 7 Kurtarma Moduna Nasıl Alınır?

  • Lightning kablosu aracılığı ile telefonu bilgisayara bağlayın.
  • iTunes programını çalıştırın.
  • İphone 7 cihazınızın üzerindeki ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun ve Apple logosu ekranda belirecektir.
  • Ekranda aşağıdaki resim belirene kadar elinizi tuşlardan çekmeyiniz.

iphone-7

Bu ekranın belirmesinin ardından iTunes kurtarma moduna girdiğinize dair bir bilgi ekranı gözükecektir. Eğerki kurtarma modu ile işiniz bitti ise, kurtarma modunda iken, bilgisayardaki bağlantıyı kesiniz. Tekrar Apple logosu gözükene kadar güç ve ses kısma tuşlarına basılı tutunuz. Tekrar Apple logosu gözükecek ve İphone 7 cihazınız normal şekilde açılacaktır.

Eski yöntem ile kurtarma moduna alma

İphone 7 ile değişen kurtarma modu yöntemini yukarıda anlattık. Eğer daha eski bir model kullanıyor iseniz bu işlemler şu şekilde olacaktır.İphone model telefonunuzu kapatın. Eğer yazılımsal olarak sorun olan cihazınız kapanmıyor ise, ana ekran tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutun ve cihazınızın kapanmasını sağlayın.

  • Kapandıktan sonra home tuşuna basılı tutarken, telefon kablonuzu bilgisayara bağlayın.
  • Kablo bağlantısını gerçekleştirdikten sonra, iTunes programını çalıştırınız.
  • İphonun ekranında bağlantı gerçekleştirdiğinize dair bilgiler çıkacaktır.

İphone 7 model cihazlarınızı bu yöntemler ile kurtarma moduna alabilir ve çeşitli yazılımsal sorunları kurtarabilirsiniz. Ayrıca hatırlatmakta fayda var, kurtarma modu ile sıfırladığınız cihazınındaki verileri yedeklemediyseniz hepsi kaybolacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap