Apple’ın işletim sistemi olan İOS’un yeni versiyonu olan İOS 10’u Eylül ayının başlarında İpad, İphone ve İpod Touch modellerine dağıtmaya başlamıştı. İOS 9’dan İOS 10’a yükseltilen cihazlar sorunsuz olarak çalışsada, bazı kullanıcılardan çeşitli şikayetler gelmeye başladı. Bunlardan biri ise internet bağlantılarında çeşitli sorunlar oldu. Wifi ve mobil veri üzerinden yaşanan bu sıkıntı internetin aksamasına ve bağlantılarda sorun yaşanmasına neden oldu. İlk olarak sizlere bu sorunun üstesinden gelebilmeniz için yapmanız gereken adımlardan bahsedeceğiz.

İOS 10 Wifi ve Mobil veri Sorunu

  • Cihazınızdan ayarlar bölümüne giriniz.
  • Buradan genel kategorisine girin.
  • Burada en alt sırada bulunan sıfırla seçeneğine basın.
  • Daha sonra açılacak olan seçenekler listesinde Ağ Ayarlarını Sıfırla butonuna dokunun ve telefonunuz sizden şifre girmenizi isteyebilir.
  • Tekrardan açılacak uyarı sayfasında da Ağ Ayarlarını Sıfırla bölümüne dokunup ve onaylayınız.

Bu işlemler sonrası telefonunuz yeniden başlatılıp ağ ayarlarınız sıfırlanacaktır. Ortalama 1 dakika sürecek bu işlem sonunda internet bağlantınızın sorunları ortadan kalkacaktır. Ancak hala sorun devam ediyorsa, İOS sürümünüzü 10.0.2’ye güncelleyebilirsiniz.

İOS 10 Batarya Problemi

  • Bu sorunda ise çeşitli kullanıcı geri bildirimlerine göre şarj su gibi akıp gidiyor. Bu noktada ise çeşitli yöntemler ile şarj süresini uzatabileceğinizi gösteceğiz. İOS 10’a geçtiğinden beri şarjı dayanmayan kullanıcılar aşağıdaki adımları uygulayarak azda olsa batarya performanslarını arttırabilirler.
  • Ekran parlaklığını azaltın : Bu noktada, şarjınızın su gibi gitmesinin en büyük etkenlerinden biri ekran parlaklığınızdır. Parlaklık derecesini minumum seviyelerine indirerek bataryadan tasarruf yapabilirsiniz.
  • Mobil veriyi kapatın : Çeşitli ortamlarda cihazınız Wifi yolu ile internete bağlı ise mobil veriyi kapatınız. LTE bağlantısı bataryayı sömüren bir etken diyebiliriz. Ayrıca normal gündelik kullanımda dahi internet ihtiyacınız yok ise mobil veriyi kapatın ve kullanacağınız vakit açın. Bu yöntem ilede tasarruf oldukça fazla olacaktır.

Diğer çözümler ise düşük güç modunu kullanabilir ve arka plandaki uygulama yenileme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap