Sosyal medya ortamı her mecrada artan kullanıcısı ile büyümeye devam ediyor. Özellikle sosyal medya üzerinde yüksek beğeni ve takipçi sayılarına ulaşmak tüm kullanıcıların yapmak istediği şeylerden biri diyebiliriz. Bugünkü içeriğimizde popüler fotoğraf paylaşım sitesi olan İnstagram’da takipçi ve beğeni sayısı arttırmaya yönelik olacak. Kısacası instagram fenomen olma dersek doğru olabilir.

Özellikle instagram hesabınızı yeni açtıysanız bu noktada hem takipçi hemde beğeni sayılarınızı arttırmak bir hayli zor olacaktır. Bir firmaysanız müşterilerinize ulaşmak ve kişisel bir hesap iseniz takipçilerinizi arttırmak zor noktalardan bazılarıdır. Sizlere vereceğimiz bazı taktikler ile instagram fenomen olma yolunda instagram takipçi arttırma yöntemlerimiz ile beraber başarıyı yakalayabileceğinizi düşünüyoruz. Aşağıda bulunan adımlara kesin olarak uyarak instagram takipçi arttırma işlemini tamamlayabilir ve bu sayede etkileşimide arttırabilirsiniz.

İnstagram Fenomen Olma

Hashtag Kullanın

Bu noktada doğru hashtag kullanımı önemli bir rol oynuyor. Kişisel bir hesap iseniz paylaştığınız fotoğrafla alakalı hastaglar kullanmanız etkileşiminizi arttıracak ve buda takipçi sayınıza yansayacaktır. Bazı popüler hastaglar şu şekilde ; #popular #dog #clouds #sunset #instamood #bestoftheday #cute #nature #jj_forum #10likes #food #nofilter #photography #igdaily #picoftheday #flower #webstagram #20likes #sun #girl #instadaily #beach #me

Benzer İçerikleri Beğenin

Örnek olarak verecek olursak, kişisel hesabınızdan gün batımı fotoğrafları paylaşıyor iseniz, sizde onunla alakalı çeşitli görselleri beğenip hesapları takibe alabilirsiniz. Yapılan bir araştırmada instagram üzerinde her 100 fotoğraf beğenisi kullanıcıya 6 takipçi olarak geri dönüyor. Bu benzeri beğeni yöntemi ile instagram fenomen olma yolunda önemli bir adım atmış olabilirsiniz.

Diğer Sosyal Mecralar

Eğerki instagram üzerinde bir marka yada firma hesabı yönetiyor iseniz, diğer sosyal medya hesaplarınızdan instagram hesabınızı paylaşabilir ve instagram takipçi arttırma durumunun yanı sıra beğenilerinizdede artış sağlayabilirsiniz.

Etiket Takibi

İnstagramda kişisel hesabınız üzerinden takipçi arttırma yönünde çalışmalar yapıyor iseniz, #followme ve #likeme etiketlerine girerek orada bulunan paylaşımları beğenip, hesapları takip ederek yakın zamanda olumlu geri dönüş alabilirsiniz.

Yorum Etkileşimi

İnstagram takipçi arttırma yollarından biri olan yorum yaparak etkileşime girme belkide en iyi geri dönüş alınacak yollardan bir tanesidir. İnsanların çeşitli fotoğraflarına ama sizinle aynı kategoride paylaşımlar yapan yani alakalı resimlere yorumlar yaparak onlara ilginizi farkettirebilir ve geri dönüş olarak, takipçi kazanabilirsiniz.

Konum

İnstagram üzerinde fotoğraf paylaşırken konum eklemeyi unutmayınız. Çünkü bir başka kullanıcı o bölgedeki fotoğraflara bakmak için o lokasyona giriş yaptığında sizin paylaştığınız içeriklerde gözükecek ve illaki bir etkileşime girecektir. Ayrıca instagram fenomen olma yolları bunlarla sınırlı değil tabiki.

Kullanıcı Etiketleme

Etkileşim arttırma adına paylaştığınız bir fotoğrafta daha önce yorumda bulunan bir kişiyi fotoğrafınıza etiket yapabilirsiniz. Bu sayede yeni paylaştığınız fotoğraftada etkileşim olacak ve takipçilerinizle karşılıklı yorumlaşmış olacaksınız. Ayrıca yapılan bir araştırma sonucunda mavi tonlardaki resimlerin daha fazla etkileşim aldığı belirtilmiş.

Fotoğraf Efekti

İnstagram üzerinde fotoğraf paylaşırken ham olarak paylaşmayın. Yani üzerinden çeşitli düzenle uygulamaları ile çerçeve veya buna benzer filtre yada efektler kullanarak dikkat oranını arttırabilirsiniz. Yine yapılan araştırmalar filtre yani efekt içerin resimlerin %125 daha fazla etkileşim, beğeni yada takipçi aldığı görülmüş durumda.

Kolaj Yapın

İnstagramın Layers uygulaması sayesinde çeşitli fotoğraflarınızı bir araya getirip bir kolaj oluşturun. Kolaş fotoğraflar diğer resimlere göre daha fazla dikkat çektiği için daha fazla etkileşim aldığı tespit edilmiş durumda.

Düzenli Paylaşım

İnstagram’da kişisel hesabınız dahi olsa fotoğraf paylaşırken bir düzeniniz olsun. Yani paylaşılan bir fotoğraftan sonrası ikincisi için 2-3 ay beklemeyin. Belli aralıklar ile düzenli paylaşımlar yapmanız etkileşim anlamında büyük bir pay ve rol sahibi oluyor.

İnstagram takipçi arttırma yollarına yönelik verebileceğim maddeler bu şekilde. Hesabınız ne kadar çok etkileşim içerisine girerse hem takipçiniz hemde beğeni sayılarınızda olumlu olarak artışlar görebilirsiniz. Takipçileriniz ne kadar fazla olursa instagram fenomen olma olasılığınızda bir hayli yükselmiş olur. Son olarak bot hesaplar yada paneller kullanarak takipçi kasmanızı kesinlikle önermiyoruz. Çünkü bu gibi durumların neticesinde, gelen takipçiler sahte olduğundan bir süre sonra takibi bırakacaktır. Bunun dışında hile ile kasılan takipçilerin sahte olmasının yanı sıra sizin hesabınız sizden habersiz her türlü çeşitli fotoğraflara beğeniler yapacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap