Bilgisayar oyunculuğunda bir efsane firmadır Rockstar Games. Gerek, yaptığı oyunlar ile gerekse oyun piyasasındaki başarısı ile oyuncular tarafından sevilen taraf olmuştur. Özellikle grand theft auto yani bildiğimiz gibi GTA serisi ile oyuncuların gönlünü fethetmiş, köklü markalardan diyebiliriz. Özellikle efsane oyunu Gta San Andreas ile yükselişe geçen firma GTA 5 ile bu başarısını sürdürmeye devam ediyor diyebiliriz. Konsol sonrasında bir süre sonra bilgisayarlara çıkan GTA 5 şuan piyasadaki en çok oynanan oyunlardan biri durumda. GTA 5 bu hızla devam ederken oyuncuların aklında şimdiden GTA 6 nasıl olacak? Sorusu oluşuyor.

Son günlerde çıkan bir GTA 6 haberlerine göre henüz söyleyeceklerimiz erken olsada GTA 6’nın Xbox One özel oyun olacağı yönündedir. Ancak Rockstar Games’ın GTA IV oyununu sadece Xbox için mi çıkartacağı henüz netliğini kazanmış değil. Diğer yandan GTA 6 oyunu yeni nesil Xbox cihazlar için özel olarak çıksada geçde olsa Playstation oyuncularıda Gta 6’ya kavuşacaktır.
gta-6-2

GTA 6 ile çıkan haberler ise bunlardan ibaret değil. Yaklaşık bir ay önce çıkan bazı haberlere göre ise GTA 5’in Online kısmındaki başarısından dolayı GTA 6 yapımının durdurulduğu yönünde idi. Gamology tarafından iddia edilen bu bilgilere göre, GTA 6 ile yola devam edilirse, Xbox platformu ile yapılan anlaşma ile yola Xbox’un yeni nesil konsolu ile devam edilecek. Ancak resmi bir açıklama şuan için gelmiş olmasada, henüz konu belirsizliğini koruyor.

8.nesil olarak geliştirilen Xbox One konsollu Playstation 4 cihazından 4 kat daha güçlü olacak ve önümüzdeki günlerde Titalfall gibi oyunlar ilede özel anlaşmalar yapılabileceği gündemde yerini koruyor. Ayrıca geçtiğimiz aylarda ise GTA 6 oyununun şehir olarak tüm ABD olması gündeme gelmişti, ancak resmi açıklama olmadığından dolayı henüz kesinleşmiş değil. Şimdilik GTA 6’dan gelen bilgiler bu şekilde yeni detaylar önümüzdeki aylarda belirginleşecektir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap