Akıllı telefon piyasası gelişmeye devam ederken, diğer yandan günlük kullanımdaki saatlerimizde değişmeye devam ediyor. Neredeyse evimizdeki her cihazlar akıllanmaya başlarken, saatlerimizde bu yoldan ilerliyor diyebiliriz. Bu içeriğimizde sizlere akıllı saat alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalardan bahsedeceğiz.

Akıllı saatler tasarım, özellik ve arayüz olarak çeşitli bölümlere ayrılabilir. Alınan akıllı saatlerde kimi zaman tasarıma kimi zamanda özelliklere bakılıyor. Ayrıca akıllı saatleri telefonlarımız ile uyumlu hale getirerek ikili arasında güzel bir senkron kuruluyor. Buda çeşitli sağlık bilgilerimizi ve çeşitli bilgileri akıllı telefonumuzdan kontrol etmemize olanak sağlıyor. Peki mekanik saatler yerine akıllı saat alırken dikkat etmemiz gerekenler neler?

Uyumluluk

Akıllı saat alırken belkide en önceliklerden biri olan uyumluluk kontrolü doğru bir karar olacaktır. Piyasada markası bellisiz saatler alınması sonucunda Android cihazlarımızla eşleşmiyor ve çeşitli sorunlar çıkartabiliyor. Android veya İOS kullanıcıları iseniz işletim sisteminiz ile uyumlu ve senkron bir şekilde çalışabilecek akıllı saatler tercih etmeniz işinize yarayacaktır.

Akıllı saat alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri ise sağlığımız diyebiliriz. Çeşitli üçüncü parti bir markanın saati bizlere kordon kısmında sıkıntılar çıkarabilir ve bunula beraber çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir.

Özellikler

Donanım meraklılarını ilgilendiren bir konu diyebiliriz. Çünkü akıllı saatler alınırken saat dışında daha çok sağlık verilerinin izlenmesi oldukça iyi bir özellik diyebiliriz. Akıllı saatiniz kolunuzdayken spor yaparak bir yandan kalori bir yandan adım bilgileri gibi çeşitli bilgileri takip etmeniz oldukça yararlı bir özellik olacaktır. Bunun dışında çeşitli bisiklet, araba ve diğer spor aktivitelerini de takip edebilmeniz yararınıza olacaktır.
saat

Uygulama Desteği

Alınan akıllı saatlerin çeşitli uygulamalar ile uygun bir şekilde çalışması, akıllı saat alırken dikkat edilmesi gerekenlerin belkide başında geliyor diyebiliriz. Alınan bir akıllı saatin kendi uygulaması dışında üçüncü parti bir uygulama ile çalışması önemli bir rol oynuyor diyebiliriz. Saatiniz ne kadar çok uygulama ile beraber çalışabilirse o kadar çok çeşitlilik ve avantaj sağlıyor denilebilir. Bu noktada akıllı saat alma düşünceniz var ise uygulama desteklerini iyi araştırmanız önerilerimiz arasındadır.

Arayüz

Son olarak dikkat edilmesi gereken kriterlerden biri ise arayüzdür kuşkusuz. Eğer aldığınız akıllı saat dokunmatik bir ekrana sahip ise avantajlı gibi gözükebilir. Ancak saatlerin arayüzleri klasik saat ve çeşitli görünümler ile çeşitlilik göstermesi hem kullanıcı zevkleri hemde kalite anlamında önemli kriterlerden biri denilebilir.

Bu içeriğimizde sizlere akıllı saat alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında çeşitli bilgiler vermeye çalıştık. Umarız bir saat alma düşüncesindeyseniz, çeşitli özelliklere dikkat etmenizi öneririz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap