Haziran’ın 3. pazarı, yani babalar günü yaklaşıyor. Babalar günü hediyeleri konusunda babanıza ne alacağınızı kara kara düşünüyorsanız, doğru yere geldiniz demektir. Her bütçeye uygun hediye çeşitlerini bu listede bulabilirsiniz.

Akıllı Saat

Akıllı saat denince akla ilk gelen firmalardan biri kuşkusuz Apple oluyor. Babanız teknolojiden biraz anlıyorsa ve eğer paranız bolsa, tavsiye edebiliriz. Babanızın bir iPhone’u yoksa Apple Watch tek başına kullanışsız bir ürün. Bir de ekstra iPhone almak zorunda kalabilirsiniz.

Daha ekonomik hem de bir baba için daha kullanıcı dostu bir akıllı saat önerimiz var. O da Android Wear. Babanızın Android tabanlı bir telefonu varsa (model, marka farketmez), ona bir Android Wear alabilirsiniz. Ayrıca çok fazla seçenek var.

Tablet Bilgisayar

Bu hediye kategorisi uçsuz bucaksız kategori diyebiliriz. Çok fazla seçenek var. “Hangi tablet bilgisayarı alacağım” konusunda upuzun ayrı bir yazı bile yazılabilir. Burada bütçeniz aslında olayı değiştiriyor. Babanız hâli hazırda Apple kullanıcısıysa iPad, değilse de Android tablet alabilirsiniz. Çok bütçeniz yoksa bile, firmaların bu dönemlerde kampanyaları oluyor. Öneri olarak, Glaxy Tab 3 ya da Galaxy Tab E güzel bir seçim olabilir. 100-200 liralık tabletlerden uzak durmanızı da belirtmek isterim. İnternetten alışveriş yapacaksanız da, güvenilir yerlerden yapın derim. Hıyar da çıkabilir 🙂

Kahve Makinesi

Bu hediye türü mutfak kategorisine girdiğinden, genelde anneler günü zamanında indirimler yapılıyor. Türk kahvesi seven bir babaysa -ki sevmeyen baba yoktur diye düşünüyorum- güzel makine seçenekleri var. Bu hediye türünde de fiyatlar 350 TL’den başlayıp 600 TL’ye kadar gidiyor.

Kulaklık, Bluetooth Hoparlör, Plak

Kulaklık olarak Sony’nin gerçekten fiyat/performans olarak güzel ürünleri var. Bluetooth hoparlör tarafında ise JBL ya da bir Grundig önerebiliriz. Bluetooth’un ne olduğunu bilmiyor ve kulaklık takmayı sevmiyorsa, müzik hediyesi olarak plakta güzel bir seçim olabilir. Evde plak oynatmak için pikapınız yoksa bir işe yaramaz tabi. Onu da ikinci el sitelerden 500 TL’den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.

Tesbih ya da Yüzük

Buraya kadar plak haricinde sürekli yeni teknoloji ürünlerden bahsettik. Bir tesbihte onu mutlu edebilir. Tesbihane’de güzel kehribar, kuka, oltu ve birçok tesbih modeli ve yüzük çeşitleri var. Online olarak sipariş verebileceğiniz gibi, Tesbihane’nin birçok yerde mağazası mevcut.

İlgili Yazılar

Yorum Yap