Facebook, bilindiği gibi internet üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında birinci sırada yer almaktadır. Aynı zamanda sadece sosyal medya platformları arasında rekabet içerisinde değil, dünya genelinde en çok ziyaret edilen 2. site ünvanını da koruyor. Şuan için Facebook’un tek rakibi Google. Bu kadar ileri düzeyde ve prestijli bir platformda bir sayfa sahibi olmak da, emin olun ki İstanbul’un en güzide mekanında ev sahibi olmak kadar avantajlı. Tabii ki de her sayfa için bu yargımız geçerli değil. Kişiler, sayfalarını geliştirmek için oldukça büyük düzeyde emek harcamalılar. Şu bir kesindir ki, yapılacak olan iş her ne olursa olsun emek göstermeden başarı elde edemezsiniz.

Facebook sayfaları açarken dikkat edilmesi gereken 1-2 temel püf nokta var. Bugün sizlere kısaca bunlardan bahsedeceğiz ;

Öncelikle Facebook hesabınız onaylı olmalı. Aksi taktirde herhangi bir kapatılma ile birlikte, sayfanız da ortadan kaldırılabilir. Daha sonra oluşturmak istediğiniz sayfa adı, kesinlikle sayfanızda paylaşılan içerikler ile ilgili olmalı. Aksi taktirde sayfanız hem Facebook, hem de ziyaretçiler tarafından hoş karşılanmaz. Sayfanızın kısa link URL’si de, kısa ve açıklayıcı olmalı. Bu bağlantıya tıklayacak olan bir kişi, sizin sayfanıza gideceğinden emin olmalıdır. Facebook sayfanızın kapak ve profil fotoğrafları, basit tasarımlara değil oldukça kaliteli ve düzgün tasarımlar ile oluşturulmalıdır. Bu şartları sağladıktan sonra, günlük olarak düzenli içerik paylaşmaya başladığınız zaman, sizler de Facebook’dan gelir elde edebileceksiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap