Her Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutladığımız anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gün. Onlara çeşitli hediyeler alıp hayatlarımızdaki önemlerini tekrar vurgulama şansı yaşadığımız bu özel gün, her yıl değişik ülkelerde ve değişik günlerde kutlanıyor. Bu sene anneler günü hediyesi için karar veremediyseniz, bu yazı belki yardımcı olabilir.

Çalışan annenin vakti dardır. Her işe yetişebilmek için sürekli planlı, programlı yaşamak zorundadır. Zira onun kaybedecek bir dakikası dahi yoktur. Bu amaçla yaratılan uygulamalar, günümüzün teknolojik annelerin sağ kolu oluyor. Bu yazımızda daha çok telefon uygulamaları üzerinden gideceğiz. Anneyi sevindirmenin teknolojik yollarından birisi diyebiliriz.

GROCERY GADGET SHOPPING LIST

Türkçe’ye “market alışveriş listesi” diye çevirelim. İşten çıkıp, eve gidiyor ve yemek pişirmek için mutfağa giriyorsunuz. Planladığınız yemek için her şey tamam ama iş tam da domatesi eklemeye geldiğinde evde bir tane dahi bulunmadığını fark ediyorsunuz. Evet, çıldırtıcı bir an bu. Bir markete gidip de eksiksiz alışveriş yapabilmek büyük bir marifet. Daha doğrusu sistemli bir çalışma demek. İşte bu bahsettiğimiz uygulama tam da bu durumlar için. Bu uygulama alışveriş listenizi hazırlıyor. Ama bu görevinin en küçük kısmı. Uygulama ayrıca farklı marketlerle fiyatları karşılaştırmanızı sağlıyor ve en önemlisi hazırladığınız listeyi eşinizle paylaşmanıza olanak tanıyor. Bu sayede aynı şeyleri alma riskini de ortadan kaldırıyorsunuz. Söz konusu uygulama Android, Blackberry, Nokia ve Windows işletim sistemli telefonlar için de mevcut.

REDLASER

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi alışveriş ciddiye alınması gereken bir iş. Hele bir de dişi kuş olarak yuvanızın bütçesini ayarlamakla da yükümlüyseniz bu uygulama size göre. RedLaser şöyle çalışıyor: Örneğin bir markete gittiniz ve bir paket pirinç almak istiyorsunuz. Pirinç paketinin üzerindeki barkodu uygulamaya okuttuğunuzda, ürünün en uygun fiyatla satıldığı marketi gösteriyor. Tabii yakın çevrenizdeki. Böylece market market dolaşıp uygun fiyatın peşine düşerek vakit kaybetmiyorsunuz.

DRAGON

Anne olmak kolay değil elbet. Hele bir de çalışan anne olmak… Aynı anda hem soğan doğrayıp hem de genel müdürden gelen ve acil yanıtlanması gereken bir e-postaya cevap yazmak zorunda kalabilirsiniz. O halde sizi Dragon’a alalım. Bu uygulama sesinizi tanıyarak söylediğiniz cümleleri yazılı hale getiriyor. Sadece e-postada değil SMS’ler, hatırlatmalar ya da durum güncellemelerinde de.

FEEDIG YOUR KIDS

Anne olarak en zor görevlerden biri de çocuğu beslemek. Zaten -nedense- yememekte ısrar eden çocuğu bir de sağlıklı yiyeceklerle beslemeye çalışmak peygamber sabrı isteyen bir iş. Bu uygulama da adından da anlaşılacağı üzere (Çocuklarınızı Besleyin) evdeki küçük yaramaza sağlıklı yiyecekler hazırlamanıza yardımcı oluyor. Fikirler öneriyor, sağlıklı tarifler veriyor ve dengeli beslenme konusunda farkındalık yaratıyor.

BİLEKLİK, KOLYE YADA YÜZÜK ALIN

Buraya kadar telefon uygulamalarından bahsettik. Onu mutlu edebilecek hediyelerdi ama sanal değilde fiziksel bir şey almak isterseniz, tesbih satış firması olarak bilinen, tesbih dışında pek çok aksesuarda satan Tesbihane’den ona güzel şeyler alabilirsiniz. Üstelik 7/24 online olarak sipariş verebiliyorsunuz, kapınıza kadar geliyor.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap