Ali Express, dünya çapında ürün tedarik hizmeti sağlayan bir E-Ticaret sitesidir. İlk olarak 2006 yılında ortaya çıkan bu site, Çin üreticiler tarafından üretilmiştir. Günümüzde de Dünya’nın dört bir yanına gönderim yapmayı sürdüren Ali Express, bu özelliği nedeniyle de birçok kullanıcı tarafından en çok tercih edilen E-Ticaret platformlarından birisidir.

Alıcılar, internette uygun fiyata buldukları ürünleri kaçırmamak için adeta birbirleriyle bir yarış içerisine giriyorlar. Örneğin ülkemiz şartlarında 150 TL’ye alınabilecek bir elektronik eşyayı, Ali Express aracılığı ile 30$ (90 TL) gibi daha düşük bir ücret ile satın alabiliyoruz. Haliyle de alışveriş konusunda hesaplı, kitaplı davranan kişiler de Ali Express’ten ürün satın almayı tercih ediyor.

Ali Express, satın alma işlemleri için üyeliksiz siparişlere izin vermiyor. Dolayısıyla bu siteden bir ürün sipariş etmek isterseniz, ilk olarak sisteme kayıt olmanız gerekecek. Ortalama 5 dakikalık bir kayıt formunu doldurduktan sonra siz de bir Ali Express üyesi olacaksınız. Bu aşamadan sonra hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra “arama” bölümüne ne satın almak istiyorsanız, bu ürün ile ilgili bilgileri giriyorsunuz. Bilgileri analiz eden sistem, aramalarınıza en uygun sonuçları sizler için listeliyor. Siz de aradığınız ürünü sepetinize atarak ödeme aşamasına geçiyorsunuz. Öncelikle daha önceden hesabınıza adres eklemeniz gerekiyor. Adresi ekledikten sonra, herhangi bir kredi veya banka kartı ile (ön ödemeli kartlar da dahil) ödeme bilgilerinizi girerek siparişinizi tamamlıyorsunuz.

Normal şartlarda 1-2 ay süre arasında gelen Ali Express siparişleri, özel sipariş vermeniz durumunda daha kısa süre içerisinde elinize ulaşabiliyor. Tabii ki de bu özel siparişler için de belirli bir miktarı gözden çıkarmanız gerekecek.

İlgili Yazılar

Yorum Yap