Google Play, her android cihazda mevcut olarak bulunan ve default market olarak kullanılan bir market uygulamasıdır. Google tarafından geliştirilen bu market, Dünya’nın en geniş çaplı uygulama kütüphanesi ünvanını elinde bulundurmaktadır. Google Play’e uygulama eklemek için bir Google çalışanı olmak zorunda değilsiniz. Gerekli şartları sağlayan ve piyasaya sürdüğü uygulamalara güvenen herkes, küçük bir ücret karşılığında Google Play’e android uygulamalarını ekleyebilir.

Öncelikle Google Play, sadece .apk uzantılarını kabul eden bir marketidir. Bu adrese giriş yapıyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra gmail hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. İlk olarak 25 $ olarak belirlenen, yani günümüz TL kuruna göre yaklaşık 75 TL olan ödeme bölümünü tamamlamanız gerekiyor. 75 TL’ye istediğiniz kadar uygulama ekleyeceğiniz ve bu uygulamalardan da gelir elde edeceğiniz için bu ücreti vermek sizin için zor olmayacaktır. Ödeme işleminizi yaptıktan 24 saat sonra, hesabınız Google Play’e uygulama eklemek üzere hazır olacaktır.

Her Google Play Developer’inin olduğu gibi sizin de Developer hesabınızın bir ismi olacaktır. Kullanıcılar, uygulamalarınızı indirirken bu isiminizi göreceği için genelde kurumsal isimler tercih edilmektedir (Örn : Teknofiber). Daha sonra oluşturduğunuz bu hesap ile ilgili gerekli açıklamaları ve bilgileri girmeniz gerekmekte. Bu bilgileri kaydettikten sonra Google Play Developer Account hesabınız, ilk uygulamanızı markete yüklemek için hazır bir şekilde olacaktır. Bu aşamadan sonra, geliştirmiş olduğunuz android uygulamalarını 1-2 işlem ile Developer hesabınızda paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

  • umut kılıç

    yardım edermisiniz ininal kart ile almak istiyorum ama kart gecersiz diyor ne yapmalıyım