Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Bilindiği üzere sitelerin ana temeli ürettikleri içeriklerden sağlanmaktadır. Bir sitenin ürettiği içerikler ne kadar özgün ve ne kadar ilgi çekici olursa o site o kadar tutulur. Bunun örneğini verebileceğimiz birçok site vardır. Basit bir örnekle açıklayacak olursak; BuzzFeed yabancı sitelerde oldukça ön plana çıkan ve liste sistemi, testler ve kısa haberlerle kullanıcılarına seslenen bir sitedir. Bu sitenin Türkiye’deki versiyonu ise listelist ve Onedio’dur.

Bu siteler ilk yapılanmaya başladığında bu tarzda içerik üreten hiçbir site yoktu. Dolayısı ile kullanıcılar sitelerin ürettiği içerikleri beğendi ve Google’da siteleri üst sıralara çekerek daha fazla ziyaretçi kazanmasını sağladı. Daha bunlar gibi örnek verebileceğimiz birçok site mevcuttur ve hepsinde farklı içerikler üretilmektedir. Kısacası bir sitenin iyi yerlere gelmesinde tasarım, domain ve benzeri kıstaslar ne kadar önemliyse içerikte o kadar önemlidir.

Hatta günümüzde sırf içerik üretmekle ilgilenen ve bu konuda profesyonel hizmet veren firmalar vardır. İçerik pazarlaması gibi yeni yöntemlerle artık Google sıralamalarında çok daha iyi yerlere gelmek mümkündür. Bu konuda Netvent size en kaliteli hizmetlerden birisini verecektir. Kaliteli içerik ve SEO ilişkisi hakkında Patent incelemeleri yapan ve çok değerli bilgiler paylaşan, dünyaca ünlü isimlerle söyleşiler yapan Netvent SEO ekibinin yazılarını tavsiye ederim. Bu linke tıklayarak blog yazılarını inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap