Sosyal medyanın yararlarının çok olması kadar zararları da yok değildir. Pek çok kişi bir hevesle açtıkları sosyal ağlardaki hesaplarını kapatmak istiyor fakat nasıl kapatacaklarını bilmedikleri için, öyle bırakıyorlar. Bu yazımızda tanıtacağımız internet sitesi sayesinde sosyal medyadaki hesaplarınızı silmek artık çok daha kolay olacak.

Gerek gizlilik nedeniyle, gerekse insanların sıkıcı postlarından bıktıysanız ve Facebook’un nasıl kapatılacağını bilmiyorsanız. Size yardımcı olacak bir hesap silme sitesinden bahsetmek istiyoruz. Hesapsilme.org’da hesabınızın nasıl silineceği hakkında gerekli dökümanlar ve argümanlar mevcut. Her sosyal mecralar için videolu ve resimli anlatımlar yapılmış. Sosyal medya sitelerinin mobil uygulamaları ve internet sitelerinin arayüzleri farklı olduğu için hesabınızı silme seçeneğini bulmakta biraz zorluk çekebilirsiniz. Özellikle bazı sosyal mecraların mobil uygulamalarında bu büyük bir sıkıntı.

Facebook Hesap Silme

Facebook hesap silme işlemi için birkaç adımı takip etmeniz yeterli. Bu adımları izledikten sonra hesabınızı başarıyla dondurmuş yada silmiş olursunuz. Aslında Facebook’ta hesabınızı sildiğiniz zaman, hesabınız geçici olarak devre dışı kalmış olur. 15 gün içinde Facebook hesabınıza tekrar giriş yaparsanız, hesabınızı geri kurtarmış olursunuz. Eğer girişi gerçekleştirmezseniz, hesabınız silinir.

Skype Hesap Silme

Skype güvenli iletişimi sağlamak için kurulmuş bir sosyal ağdır. Microsoft tarafından geliştirilmekte. Skype’ın da bazı yönleri diğer alternatiflerine göre biraz basit, az özellik içermekte ve en önemlisi Skype’ın mobil uygulaması tarafında geliştirilmesi gereken pek çok yön var. Android’in bazı sürümlerinde Skype uygulamasından hatalar alınabiliyor. Forumlarda insanlar Skype’ın sorunlu olduğunu bildirmekte. Skype hesap silme işlemi için de, yapmanız gereken birkaç ufak adım var. Skype hesabınızı kapatmak için öncelikle profilinize gitmelisiniz. Oradaki hesabımı kapat linkine tıkladığınız taktirde, hesabınız kapatılacaktır.

Yorum Yap