Bu sene Las Vegas yapılan CES(Consumer Elecktronics Shows) fuarı yine yeni teknolojileri teknoloji takipçileri ile buluşuyor. Şaşırtıcı teknolojik gelişmeler internet sitelerinde ve sosyal medyada geniş yer buluşacak. Peki bu fuarda hangi  yeni teknolojiler var?

TV markalarının geçen seneki teknolojik çalışmaları satışlarına çok fazla yansımadı. Curve TV’ler ile insanları buluşturan Samsung hedeflediği satışı gerçekleştiremedi. LG ise 4K görüntü teknolojisinde beklediğini bulamadı. Bu sene ise LG ince ve karton genişliğinde TV tasarladı. Yeni teknoloji olan High Dynamic Range özelliğini de barındıran TV’nin tanıtımları ilgi ile takip edildi. HDR özelliği renk tonlamalarının daha büyük ekranda görünmesini sağlıyor.

Netflix internet üzerinden film kiralayıp veya satın alabileceğimiz bir sitedir. Bu site artık filmleri bluray (4K kalitesinde) kalitesinde gösterecektir.

Faraday Future elektrikli konsept otomobili ile Tesla’ya rakip olarak geliyor. Faraday Future otomobili en çok merak edilen tasarımlar arasındadır.

Google tarafından geliştirilen sürücüsüz otomobillere diğer markaların modelleri de ekleniyor.

Archos, Huwaei ve Sony yeni model telefonlarını tanıtıyor.

Playstation tutkunları için lenovo yeni modelini tanıtacak. Sony Playstation 4 çok 35 milyon barajını aştı Sony fuarda bir sürpriz yapabilir.

En yaratıcı teknolojilerden biri olan Parrot firmasının Parrot Disco adlı uçan kamerası merak ediliyor. 14 mp kamerası ve 1080p video çekim özelliği ile havada 45 dakika uçabiliyor. 1 saatte şarj edilen cihaz 80 km hızına ulaşabiliyor.

CES fuarı 6-9 ocak 2016 tarihleri arasında 3 gün sürecektir.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap