Teknoloji geliştikçe artık oyun sektörü de kendini bir hayli geliştiriyor . Ve bu gelişme gitgide daha da katlanıyor . Ve bu haberimizde size 2016 yılında çıkması beklenen oyunları listeledik ;

1 )  Tom Clancy’s The Division

Çıkış Tarihi : Mart 2016

Tom Clancy’s bu aralar çıkardığı yeni oyunlarla kendini baya kanıtlamaya başladı kesin ve bunların arasında son çıkacak oyunu olan “The Division” bence bütün övgüleri hak ediyor . Oyunun bu demo sürümünde gördüğümüz gibi kendinden baya bahsettireceğe benziyor .

 

2 ) Far Cry® Primal

Çıkış Tarihi : 1 Mart 2016

Ve Ubisoft ‘un başka bir serisi olan Far Cry Mart ayında insanları M.Ö. baz alan seride ilkel yaşam , kabile kurma , Dev Mamutlar ve Dev Kaplanlarıda içinde bulunduran eski çağ veya taş çağını konu edinen oyunu büyük bir merakla beklendiği kesin ve kendinden söz ettiricek bir diğer oyunda bence Far Cry Primal ‘dur .

 

3 ) Homefront: The Revolution

Çıkış Tarihi : 2016

Deep Silver Dambuster Studios ‘un geliştirdiği oyun gelişen teknolojiden o da nasibini almış ve oyunda da gördüğümüz üzere gelişmiş bir teknoloji yılını da konu edinen oyun askerlere karşı baş eğmeyen bir çeteden yana alacağız gibi gözüküyor .

 

4 ) Hitman

Çıkış Tarihi : 2016

Bütün Dünya da herkez tarafından bilinen bir film serisi olan Hitman oyun sektöründe de kendini geliştiriyor . Geliştirmesinde IO Interactive yer alırken Yayıncılığını da Square Enix tarafından üstlenen oyun filmden eser bırakmayacak bir hikaye ye sahip olacağa benziyor . Ve 2016 ‘da çok satılanlar listesini gireceğe de benziyor .

 

5 ) Just Cause 3

Çıkış Tarihi : 1 Aralık 2015

Bana göre ilk 2 serisinde beklenen gösteriyi her ne kadar veremese de bu serisinde oyun belki bir adımı öne geçerek kendini aşmaya adım atmışa benziyor . Her seride olduğu gibi bu seride de bol aksiyon , patlama , şiddet , savaş ve aklınıza her ne geliyorsa bu oyunun bu özellikleri kendinde bulundurmuyor değil . Ve çıkmasından 1 ay geçti bakalım ileri ki günlerde ne kadar sattığını öğrenebilecek miyiz bekleyip görücez .

 

6 ) Horizon Zero Dawn

Konusu gelişmiş teknoloji sonrası dünyayı ve bu dünyada makineden yapılmış hayvanlarla savaş , alet yapmak , avlanmak v.b olayları konu edinmişe benziyor . Yani bir nevi eski çağ fakat evrimleşerek makineleşmiş TREX ‘ler , Dinazorlar ve aklınıza gelen her şeyi konu edinen bir oyuna benziyor ve bana göre alınması ve oynanması gereken değişik stratejiye , atmosfere , yapıya sahip bir oyuna benziyor .

 

7 ) Uncharted 4: A Thief’s End

Çıkış Tarihi : 26 Nisan 2016

Bir diğer oyun serisi olan Uncharted bu sene çıkaracağı bir diğer oyunu ise grafikleriyle de dikkat çekmiyor değil . Açık dünya , savaş , araç sürme seçeneklerinin de olacağa benziyor . Ve bu oyununda sevileceğe benziyor biraz Hitman biraz Just Cause tarzı gibi gelmedi değil .

 

8 ) Quantum Break 

Çıkış Tarihi : 5 Nisan 2016

İnsan sınırlarını zorlayacak düzeyde bir sisteme sahip oyuna benziyor . Açık Dünya , Gelişmiş Teknoloji seçenekleri bu oyunda da görünmüyor değil . Kendi içinde baya bir emeğe sahip olduğu görünüyor .

 

Bu başlığımızda size 2016 yılında çıkması beklenen oyunları sıraladık . Her ne kadar az olsa da sizin için en iyilerini sıralamaya çalıştık . Ve en hoşunuza gidecekleri araştırdık .

 

 

İlgili Yazılar

Alacrymosa
Alacrymosa

More Powerful de Determines . . . Alacrymosa

Diğer yazılarıma göz at

Yorum Yap