iPhone 7 modelinin kulaklık jakı olmadan gelebilecek olduğu söylenenler arasında bulunuyor. Şirketin yeni model iPhone 7’deki ses portunu kaldıracak olması, cihazın tasarım olarak fazlası ile ince ve de şık olmasını da sağlayabilir. Bu durum, daha şimdiden bazı tasarımcıların hayalleri içinde şekil bulmaya başladı bile. Alman tasarımcılardan Handy Abovergleich, eğer kulaklık jakı olmaz ise hayalinde olan iPhone 7 modelinin nasıl olduğunu gösteren bazı tasarımlarını paylaştı.

Kulaklık girişinin bulunmadığı iPhone 7 modelinin önceki modellerine göre 2 mm daha da ince olacağını düşünmekte olan tasarımcı, cihazın 5 mmlik bir incelikte gelebileceğini de iddia ediyor. Tabii burdaki durum, iPhone kullanıcılarının hiç bir şekilde müzik dinleyemeyeceği anlamına gelmemekte. Bu eksik olan portun telafi edilmesi içinde cihazın kutusundan bir çiftte kablosuz AirPod Bluetooth kulaklık çıkma ihtimali mevcut.
Handy Abovergleich’in yapmış olduğu iPhone 7 modelinin tasarımında, cihazın alt bölümünde Beats Audio System’in ses çıkışı yer alıyor. Cihaza 5K video kaydını yapabilmekte olan 15 MP çözünürlüğünde bir tane kamera uygun görmüş olan Alman tasarımcı, Home tuşunu ise mekanik olmayan 3D Touch’a da dayalı bir versiyon ile değiştirmiş. Öte yandan cihazın arka bölümdeki göz zevkimizi mundar etmekte olan anten şeridi de ortadan kaldırılmış. Eğer Apple şirketi yeni iPhone modelinde kulaklık girişini kaldıracak olur ise, en azından tasarım ve de incelik olarak Handy Abovergleich’in bu tasarımının gerçekleşme olanağının bulunduğunu da söyleyebiliriz. Yeni sene ile beraber iPhone 7 modeli ile alakalı daha fazla haberlerde gelmeye başlayacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap