Apple şirketinin sesli asistanı olan Siri’yi telefonunuzu sessiz moda almış olduğunuz susturmayı ister misiniz? Sesli olan geri bildirimi nasıl kapatabileceğinizi sizin için anlattık.

Apple şirketinin sesli asistanı olan Siri, rakiplerine göre sunmuş olduğu değişik özellikleri ile ön plana çıkmayı başarmış idi. Siri ise; mesajları göndermek, toplantıları planlamak, telefon ile arama yapmak ve de çok daha fazlasını yapabilmek için sesinizi kullanabilmenizi sağlıyor. Hatta bunun yanı sıra Siri’yi belirli bir ses ile denetim sistemlerine entegre edebilmek için otomobil üreticileri ile ortaklaşa bir şekilde çalışılıyor. Direksiyonda yer alan sesli komut düğmesini kullanıp, gözünüzü hiç bir şekilde yoldan ayırmadan Siri’ye istediğiniz şekilde soru sorabiliyorsunuz.

Pekala, Siri’den sesli bir şekilde geri bildirim almayı istemezseniz bunu tam olarak nasıl gerekleştirebileceksiniz? iPhone telefonunuzun yan tarafında yer alan sesli ve sessiz anahtarı ile birlik bunu kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. lakin bunun öncesinde küçük bir ayar yapabilmeniz gerekmektedir. Ayarlar bölümüne girerek oradan Genel bölümüne, buradan ise Siri bölümüne girip Sesli Geri Bildirim bölümü içerisinden ‘Sesli Anahtarı ile Denetle’ isimli seçeneği işaretlediğinizde bu ayar gerçekleşmiş olacaktır. Bu ayarı yaptıktan sonra iPhone telefonunuzu sessiz moda almış olduğunuzda Siri’de artık sesli bir şekilde geri bildirim vermemiş olacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap