Son açıklanmış olan rakamlara göre mobil dünyasının en büyük 8. üreticilerinden bir tanesi olan Oppo, Çin ülkesinin belgelendirme kuruluşu olan TENAA’ya göre Oppo A35 isimli modelini hazırlamakta. 7,25 mm kalınlığında olan ve de 133 gram ağırlığında bulunan cam ile metal kaplı kasanın eşlik etmekte olduğu Oppo A35 modelinde 5 inç büyüklüğüne sahip HD çözünürlüklü IPS ekrana da yer verilmekte.

1.5 GHz’lik bir frekans hızında çalışmakta olan sekiz çekirdekli (Qualcomm veyahut MediaTek) bir tane işlemciden güç almakta olan Oppo A35 modelinin bellek kısmını 2GB’lık RAM ve de artırılabilir 16GB’lık dahili depolama oluşturmaktadır.

Andrid 5.1.1 olan Lollipop işletim sistemi ile çalışan Oppo A35 modelinde ayrıca 13MP’lik bir arka kamera, 8MP’lik bir ön kamera, 4G LTE ve de Bluetooth 4.0 yer almaktadır. Telefonun kısa bir süre içerisinde resmiyet kazanacak olması da bekleniyor.

Çin’in yükselen yıldızlarından bir tanesi Oppo ise sıra dışı tasarıma sahip olan akıllı telefonları ile ön plana çıkmakta. Android tabana sahip ColorOS işletim sistemini kullanmakta olan Oppo, yeni tanıtmış olduğu modeli şampiyonada yer almış olduğunu sinyallerini de vermişti. Bugün ise Çinli devlerden çok daha ilginç bir haberde geldi. Söylentilere göre ise OnePlus ve de Oppo firmaları birleşerek tek bir firma durumuna gelmeyi planlamakta.

Yorum Yap