Çin merkezli olan başarılı üreticilerden Meizu, 2015 senesinin içinde milyonlarca satış gerçekleştirmeyi başarmış oldu. Resmi olan rakamlar firmanın oldukça başarılı olduğunu da kanıtlar bir nitelikte… Fazlası ile uygun fiyatlarda üstün özelliklere sahip olan telefonları satışa sunmuş bulunan Çinli üreticileri arasından Meizu, uygulamış olduğu politikanın meyvelerini de yavaş yavaş toplayamaya başladı. Çoğunluk ile uygun fiyatlarda telefon çıkartmakta olan firma, açıklanmış bulunan bilgilere göre bu sene toplamda tam 20 milyon tane cihazı satmayı başardı. Nerede ise ayda 2 milyon tane ürün satmış olan firma, kendi kulvarında olan rakiplerine de bir nevi güç gösterisini yapmış oldu diyebiliriz.

Giriş seviyesinden çok daha amiral gemi modellerine ve de üst seviyeye odaklanmış olan Meizu, özellikle bu sene değişik bir strateji izlemiş idi. Giriş seviyesini çoktan arkasında bırakan ve de artık çok daha profesyonel cihazları ile karşımıza çıkmakta olan firma, uzun uğraşların sonrasında hazırlamış olduğu çalışmaların meyvelerini de çoktan toplamaya başladı bile.

20 milyonluk olan bir satış öteki dev şirketler için küçük gibi gözüküyor olsa bile Meizu şirketi gibi umut vaat etmekte olan bir firma için fazlası ile olumlu karşılanması gerekmekte olan çok önemli bir gelişme niteliğini de taşıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap