China Mobile şirketi, 4 inçlik ekran büyüklüğünde olan iPhone 7c modelinin Eylül ayı içerisinde satışa çıkarılacak olduğunu sızdırdı.

Çinli operatörlerden olan China Mobile şirketi, 4 inç büyüklüğünde olan iPhone 7c modelinin satışa çıkartılacak olduğu tarihi de sızdırdı. Daha öncesinde iPhone 6c ismi ile gelecek olduğu belirtilmekte olan telefonun iPhone 7c modelinin adı ile geleceği de ortaya çıkmış bulundu. 9to5Mac sitesine göre ise Apple şirketi, Mart ayı içerisinde düzenleyecek olduğu özel bir etkinlik ile birlikte hem iPhone 7c modelini hem ise akıllı saati olan Apple Watch 2 modelini herkese açık bir şekilde tanıtacak.

iPhone 7c modelinin 4 inçlik olan ekran dışında A9 işlemciye, 8 MP’lik bir arka ve de 1.2 MP’lik bir ön kamera ile birlikte Wi-Fi 802.11ac ve de Bluetooth 4.0 bağlantı desteklerine de sahip olarak üretilecek olması bekleniyor. Bu modelde üretilecek telefonun gövdesinin ise plastik yerine alüminyum kaplamalı olacağı belirtilmekte. Eylül ayının tam ortasında satışa çıkartılacak olması beklenen iPhone 7c modeli ile alakalı bilgiler ise şu anlık sadece bu kadar. Bu model ile alakalı olarak yeni bir bilgi veyahut yeni sızıntılar geldiği zaman sizler ile kesinlikle paylaşacağız. Bu yüzden mutlaka bizi takipte kalın.

İlgili Yazılar

Yorum Yap