Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Bu durum bilgi edinmek amacı ile olabilir, satın almış olduğunuz paketin kapsamını öğrenmek amacı ile de olabilir ya da indirme/yükleme işlemlerinin yavaş olduğunu hissetmekte olduğunuz bunu yapabilirsiniz. TTNet kullanmakta olan herkes bir zaman ya hız testini yapmak mecburiyetinde kalmıştır veyahut yapacaktır. Hız testi de şu şekilde yapılır;

Hız testini başlatmadan daha önce yapılması gerekmekte olanlar; bilgisayarın kesinlikle modem cihazına bağlı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bilgisayar da açık bulunan bütün programları kapatmalısınız ve başka bir bilgisayar üstünden sizin internetinize bağlı bir durumda olunmadığından mutlaka emin olmalısınız. Tüm bu aşamaları yapmış olduğunuzdan emin olduktan hemen sonra resmi TTNET web sitesi üzerindeki hız testi bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.

İnternet sitesine giriş yapmış olduğunuz zaman karşınıza bir harita çıkacak. Harita üstünde bulunduğunuz ili seçmelisiniz. Seçtiğiniz il ile normal internet hızınızı ayarladıktan hemen sonra ekran da hızınızı ölçmekte olan bir tane sayaç göreceksiniz. Bu sayaç ise o anda ki internet indirme hızınız net olarak ortaya çıkacaktır. TTNET hız testini yapmayı denemekte olduğunuz halde eğer hızınız test edilememekteyse bilgisayarınızı tekrardan başlatmanız gerekmektedir.

Eğer internet hızınızdan memnun değilseniz ve de internetinizi değiştirmeyi bile düşünmekteyseniz ilk önce modeminizi değiştirip deneme yapabilirsiniz. Eğer halen daha internet hızınız düşük ise belki de bulunduğunuz ile bağlı olan bir problem yaşanmakta olabilir.

Yorum Yap