Son ve de en büyük Samsung Galaxy modelindeki akıllı telefonlar bile Android’in en son sürümü Android 6.0 Marshmallow güncellemesini almamış iken 2012 model olan amiral gemisi Galaxy S3’e Android işletim sisteminin en son sürümünü yükleyebilmek mümkün bir durumda.

Galaxy S3 modelinin Android desteği 5.0 Lollipop’un daha öncesinde durduruldu ve de Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin verilmesi de imkansızdı. Fakat CyanogenMod ekibi ise Galaxy S3 modeli için Android Marshmallow ROM geliştirmeyi başardı. Galaxy S3 modeli için geliştirilmiş olan Android 6.0 tabana sahip özel bir sürümü, CyanogenMod 13’ün aracılığı ile birlikte Galaxy S3 modelini kullanan telefon kullanıcılarına resmi olarak sunuldu.

Samsung Electronics, 2012 senesi içerisinde tanıtmış olduğu amiral gemilerinden Galaxy S3 modeli ile çok büyük bir beğeni topladı ve de Galaxy S3 modeli adeta satış rekorlarını kırdı. İlk sene 50 milyon tane satmış olan Galaxy S3 modeli, bütün zamanların en fazla satmış olan akıllı telefonu olarak ismini tarihe de yazmayı başardı. Telefon ayrıca 720 x 1280 çözünürlüğe sahip olan 4.8 inç ekran, 1GB’lık bir RAM, 8MP’lik kamera, 1.4 GHz hızında dört çekirdekli bir işlemci ve de 2100 mAh pil ile birlikte o dönem içerisinde piyasada bulunan en iyi akıllı telefon özelliklerini taşımakta idi.

Yorum Yap