Facebook şirketi, kişiye özel senenin görünümü albümü amacı ile fotoğraf seçiminde yeni bir düzenleme yapıp, daha özgün bir filtre setini geliştirdi.

Facebook’un, yapmış olduğu yenilikleri paylaştığı haber odası sitesi üzerinden yayımladığı duyuru içerisinde, ‘2014 senesinde bazı kalplerin kırılmış olabileceğini de göz önünde bulundurup, algoritmik resim seçimi yapmakta olan senenin görünümü fotoğraf albümünü oluşturma biçimini yeniden değiştirdik. Artık bu albümlere, yanlışlık ile bunaltıcı olan fotoğraf, insanların geçmişinde arasının bozulmuş olduğu arkadaşlar ve de vefat etmiş sevdiklerinden oluşmakta olan fotoğraflar hiç bir şekilde girmeyecek’ ifadeleri kullanıldı. Bu fotoğrafların yaşatmış olduğu kötü hisleri bertaraf etmeyi amaçlamakta olan Facebook, 10 tane fotoğraftan oluşmakta olan senenin fotoğrafları albümünden bu türdeki resimleri çıkartmak amacı ile geliştirdiği özgün filtre setini de resmi olarak uygulamaya koydu.
Duyuru içerisinde, eğer otomatik bir şekilde seçilen fotoğraflar beğenilmez ise bunların değiştirilebileceği ya da kaldırılabileceği de açıkça kaydedildi.
Uygulama ise, anasayfada haber akışı üstünden kolayca çalışıyor. Kullanıcılar, bir sene içerisinde yaşananların özeti niteliğindeki kişiye özel senenin fotoğrafları albümünü çok basit bir şekilde ve daha güzel olarak görebilecek. Kullanıcılar bu bahsi geçen albümü kimsenin görmemesi amacı ile isterler ise saklayabilecek veyahut kendi isteklerine düzenleyip istedikleri kişiler ile paylaşabilecek.

Yorum Yap