Facebook, rakiplerinden Twitter’ın canlı yayın ile ilgili uygulaması Periscope’a rakip olabilmek amacıyla platformuna canlı yayın özelliğini de ekledi. Pekala, Facebook içerisinde bir canlı yayın tam olarak nasıl yapılıyor?

Popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Facebook, yenilikleri ile de karşımıza çıkmaya aralıksız olarak devam ediyor. Twitter ile çok büyük bir rekabet içinde bulunan Facebook, şimdilerde de rakibinin canlı yayın ile alakalı uygulaması Periscope için büyük bir karşı hamlesini yaptı. Uzun bir süredir canlı yayın özelliğini test etmekte olan Facebook, bugün itibari ile bütün kullanıcılarına canlı yayın yapabilme özelliğini sundu.

Facebook üzerinde canlı yayın yapabilmek için iOS cihazınız üzerinden Facebook uygulamasını açmalısınız. Durum Güncelle seçeneğine tıklayarak Canlı yayın yapma özelliği profiliniz içerisinde aktifleşmiş ise alt kısımda ‘Yeni! Canlı videonu kaydet ve de paylaş’ şekilde seçenek çıkacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan hemen sonra Facebook canlı yayın ile alakalı kısa bir bilgi sizi karşılamış olacak. Bu ekran içerisinde devam seçeneğine tıklamalısınız. Sonraki adıma gelindiğinde ise ‘Canlı videonu açıklamalısın..’ yazılı kısıma canlı yayınınızın adını yazarak ve de hangi kitle ile paylaşacak olduğunuz seçip kolay bir şekilde canlı yayına başlayabilirsiniz. Facebook bu yeni canlı yayın özelliğini şimdilik yalnızca iOS platformuna sunmuş bir durumda. Umuyoruz ki ilerleyen günler içerisinde canlı yayın yapabilme özelliği Android platformdaki kullanıcılara da gelir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap