Facebook geçtiğimiz seneler içerisinde olduğu gibi bu sene içerisinde de ‘Senene Genel Bakış’ isimli sayfayı hizmete sundu. Fakat bu yıl çok değişik bir şekilde sene içinde yaşanmış olan kötü olaylar video içerisinde yer almıyor.

Her senenin sonunda kullanıcıların bir senesinin nasıl geçtiği ile alakalı bir video hazırlamakta olan Facebook, 2015 senesinin uygulamasını da geçtiğimiz haftanın ortasında bütün kullanıcılarına sundu. Uygulamayı kullanmayı istediğinizde ise Facebook, sizin eklemiş olduğunu ya da eklenmiş olduğunuz fotoğraflardan bir tane video oluşturmakta. Fakat bu bölüm içerisinde çok önemli olan bir şey daha mevcut.

Chip Dergisi’nin yapmış olduğu özel bir haberine göre Facebook bu bahsi geçen videoyu hazırlar iken özel bir tane de filtre sistemini kullanmış. Sene içerisinde yaşamış olduğunuz ölüm ve de benzeri kötü olaylar bu video içerisinde asla yer almıyor. İstemekte olan bütün kullanıcılar hazırlanmış olan videoya müdahale edip kendi istemiş olduğu fotoğrafları da seçebiliyor.

Konu ile alakalı olarak bir açıklama gerçekleştirmiş olan Facebook sözcüsü ise, ‘Seneye Genel Bakış sayfası içerisinde insanların görmeyi istemiyor oldukları fotoğraf gösterme olasılığını azaltmak amacı ile çok özel bir takım filtre uygulaması yaptık. Ve de bizim algoritmalarımızın kaçırmış olduğu fotoğraflar için insanlara ayrıca birde düzenleme olanağı veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

İlgili Yazılar

Yorum Yap