Dark Passage‘ın ünlü orta koridor oyuncusu Koray Naru Bıçak‘ın bugünden itibaren Dark Passage’tan ayrıldığını Facebook sayfasından yapılan açıklama ile duyurdu. Dark Passage eSports Club, sosyal medya üzerinden duyurduğu yazı ise şu şekilde;


Kaptan için yuvadan uçma vakti…

3 koca yıl, 3 Türkiye Şampiyonluğu, 6 Mevsim Şampiyonluğu, Dreamhack 2013’de 2.’lik, Balkan Şampiyonluğu, 3 Wild Card Elemesi ve 1 Dünya Şampiyonası, onlarca MVP ödülü ve daha sayamayacağımız bir çok başarı…

Profesyonel kariyerine takımımız ile başlayan, sayısız başarıya imza atan, adı Dark Passage ile özdeşleşmiş, bizimle beraber bir efsane haline gelen takım kaptanımız Koray “Naru” Bıçak için yeni bir macera zamanı…

Koray’ı kadrosuna katmak isteyen takım ile yaptığımız uzun görüşmeler sonucunda anlaşma sağlandı ve transferin gerçekleşmesi bonservis bedeli karşılığında kabul edildi.

Koray’ın gitmesine neden izin verdiniz?

ggeSporculuk her ne kadar keyifli ve güzel olsa da ömrü kısa olan, belli bir yaşa kadar devam edebildiğiniz bir iş. Bu bağlamda oyuncuların eSporcu olmak adına feda ettikleri eğitim, sosyal hayat, emek ve zamanın kariyerlerinin sonuna geldiğinde özellikle maddi anlamda bütün bu fedakarlıklara değmiş olması gerekiyor. Kısacası oyuncuların eSpor ömrü sona erene kadar maksimum kazancı sağlamaları gerekiyor. Koray çok daha iyi bir teklif aldı ve geleceğini düşünerek ayrılmak istediğin bize iletti. Bizde Koray’a yeni bir kontrat önerdik ve teklifimizi yükselttik. Fakat diğer takımın teklifi daha cazip geldi ve Koray ile karşılıklı görüşerek ayrılmasının kendi geleceği açısından en doğru karar olacağını ve bu konuda kendisine engel çıkartıp yolunu kapatmayacağımızı söyledik.

Oyuncuyu zorla takımda tutup kariyerini, geleceğini elinden almak Dark Passage’a yakışmayacak bir tutumdur. Koray bizim için sadece oyuncu olarak değil insan olarak da paha biçilemez bir isimdir. 3 senedir takımımız ile bir çok başarıya imza atmış, takım kaptanlığı yapmış, aileden birisi olarak gördüğümüz bir oyuncuya geleceğini büyük ölçüde etkileyebilecek ve belkide hayatının en önemli kararını verirken köstek olmak yerine destek olmak istedik.

Dark Passage, Türkiye’nin, oyuncularına en iyi imkanları ve maaşlarını sunan takımdır. Fakat malesef her şeyin bir limiti var. Çünkü biz bazı takımlar gibi ağabeylerden, arkadaşlardan, klüplerden ya da yatırımcılardan medet uman bir takım değiliz. Dark Passage 12 senelik eSpor kariyerinde bu noktaya tamamen kendi çabası, emeği, yatırımları ve başarısıyla ulaşmış bir takımdır ve böyle olmaya da devam edecektir.

Kaptana bugüne kadar Dark Passage için kattığı her şeyden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz seni her zaman seveceğiz senin de bizi seveceğinden eminiz Koray… Yeni maceranda, yeni takımında başarılar dileriz!

2015 TBF Şampiyonu

2015 TBF Şampiyonu

Hatırlarsanız Beşiktaş e-Spor takımının sahibi Onur “Lethilion” Aksu, 1 yıl boyunca Riot Games organizasyonlarından uzaklaştırma cezası verilmişti.

Cezanın sebebiyse;
Herhangi bir takımla sözleşmesi bulunan oyuncuya teklif götürmek. Bu oyuncunun kim olduğuna dair kesin bir bilgi yokken tahminlerimize göre bu oyuncunun Koray “Naru” Bıçak olduğunu düşünüyoruz.

Koray “Naru” Bıçak’ın Beşiktaş eSpor takımından Berke ”Thaldrin” Demir ve Mustafa Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu ile birlikte oynamak istediği duyumlarımız arasındaydı.

Yorum Yap