Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Günümüzün en önemli konularından bir tanesi hızdır. Özellikle de söz konusu bilgisayarlarımız ise durum çok daha ciddi bir hali alıyor. Bu durumun günlük hayatımızda başımıza gelmesi geçekten büyük bir talihsizlik olur, yoksa bir sorumsuzluk mu olur? Bilgisayarlarımız hiç bir şekilde bizim kontrolümüz dışımda bir işlem yapamıyorlar o durumda iyi performansa sahip olan bir bilgisayara sahip olabilmekte tamamen bizim elimizdedir.

Bilgisayarı Hızlandırma İçin Klasik Bir Yöntem

ilk önce bilgisayarınızın türünü belirlemelisiniz. Bilgisayarınız performans üstüne yapılmamış ise gereksiz oyun ve de programları kaldırıp burdan işe başlayabilirsiniz. Bunun için ise, masaüstünde yer alan ‘Bilgisayar’ klasörünü açarak ‘Program Kaldır ya da Değiştir’ isimli butona tıklamanız ve de gereksiz görmekte olduğunuz programları kaldırmanız gerekmektedir. Tabiiki bu yöntem fazlasıyla bilindik ancak az da olsa işinizi görecektir.

Temizlik Yöntemi

Başka bir yöntemde ‘’Piriform CCleaner’’ isimli programı indirip kullanabilmenizdir. Bizce ‘’Piriform CCleaner’’ isimli program bu yönde gayet öncü ve de güven dolu olan bir program. Program içerisinde iki ayrı seçenek yer alıyor: Windows ile uygulamalar. Eğer siz İnternet Explorer haricinde bir tarayıcıyı kullanmaktaysanız ‘Uygulamalar’ yazılı seçeneğine girerek kendinize göre kişiselleştirme yapabilirsiniz. Temizliğe başlar ikende program size analiz yapma konusunda bir şans sunuyor. Analiz bittikten sonra size silinecek olan fazlalıkların detaylı listesini ve de boyutlarını gösteriyor. Seçiminizi yapıp temizliğe başla dedikten sonrasında ise silmeye başlıyor.

Yorum Yap