Aracınızın çalınma, yanma ve herhangi bir kazaya uğraması durumunda oluşan hasarları güvence altına almanın yolu kaskodan geçiyor. İsteğe bağlı bir sigorta türü olan kasko, hem maddi hem de manevi zararları büyük ölçüde karşılıyor.

Kasko fiyatları sigorta şirketlerine, aracın marka ve modeline göre değişiklik gösterdiği gibi, teminat kapsamına bağlı olarak da artıp azalabiliyor. Uygun fiyatlı kasko yaptırmak için ufak bir araştırma ve farklı sigorta şirketlerinin kasko teklifleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Ancak son zamanlarda oldukça yaygın olan online kasko sorgulama siteleri, bu işi çok daha kolay hale getirmiş durumda. Farklı sigorta şirketlerinin sunduğu kasko ve trafik sigortası tekliflerini saniyeler içinde sorgulayan Koalay.com, poliçe tutarlarını ve poliçe kapsamlarını karşılaştırarak bütçenize en uygun kaskoyu bulmanızı sağlıyor.

 

Koalay, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun teklifi sizin adınıza aradığı için sizi uzun işlemlerden kurtarırken zamandan da tasarruf ettiriyor. Sigorta şirketlerinin fiyatlarını ayrı ayrı araştırmak yerine Koalay.com’da birçok seçeneği tek seferde inceleyip içlerinden en uygun olanı satın alabilirsiniz.

Üstelik bu işlemleri yapmak için 3 dakikanızı ayırmanız yeterli.  Koalay.com’a girip kişisel bilgileriniz ve aracınız hakkındaki 5 kolay soruya cevap vererek  aracınıza en uygun sigorta tekliflerini alabilir, bu seçenekleri değerlendirip bütçenize en uygun sigortayı yaptırabilirsiniz.

Örneğin; 40 bin TL değerinde 2012 model VW Polo Comfort Line 1.4 otomobil üzerinden sitede teklif istendiğinde, kaskoda 9 farklı teklif geliyor

Aynı otomobil için teklif alınan kasko poliçelerinde fiyat 600 TL’den başlayıp, 1.068 TL’ye kadar yükseliyor. Telesure Sigorta CEO’su Bradley Du Chenne’in verdiği bilgilere göre; Türkiye’de 18 milyon araç içinde zorunlu trafik sigortası olanların oranı %70, kasko oranı yüzde 34 olarak bilinmekte. Ayrıca Chenne, poliçe satın almak isteyen birinin farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini incelemesine vurgu yapıyor.

12 farklı sigorta şirketinden teklif verebilen Telesure Sigorta bünyesindeki Koalay.com, bütçenize en uygun seçeneği bulmanıza olanak sağlıyor.

Koalay.com, Mapfre, HDI, Güneş Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Anadolu Sigorta, Allianz, Zurich Sigorta, Aviva, Groupama, Aksigorta, Raysigorta ve Ergo gibi çeşitli sigorta şirketleriyle çalışıyor.

 

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap