Dünyanın baş göstermiş en büyük işletim sistemi firması olan Microsoft,  Windows 8 ile alakalı birçok eleştri aldı. Bunun üzerine Windows 10 serisini çıkartmak isteyen söz konusu yazılım şirketi uzun çalışmalar sonucunda nihayet işletim sistemini herkese sundu.

Windows 7, Windows 8 ve Windows 8,1 işletim sistemini kullanan birçok kullanıcıya 29 Temmuzdan sonra Microsoft bildirim sistemi ile bir bildirim geldi. Bu bildirim desteği ile Windows 10’ u kurabilirsiniz. Eğer bildirim gelmediyse Microsoft’ un resmi web sitesinden de indirebilirsiniz Microsoft yapmış olduğu açıklama Windows 10’u tüm sistemleri ile 1 yıl boyunca herkese ücretsiz olarak paylaşacak 1. Yılın sonunda ise ücretlendirme sistemine geçilecek.

Windows 10 Nasıl Kurulur?

Windows 10 işletim sistemi 3 GB yer almaktadır. Eğer yeterli alanda alana sahipseniz Windows sizlere bir bildirim gönderir sağ alt kısımda bulunan Windows bölümüne tıkladığınızda bir panel gözükür ve o panelden indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Başlattıktan sonra bir süre indirme işleminin bitmesini beklerseniz. İndirme işleminiz tamamlandıktan sonra ise sıra kurmaya gelir sistem bunu da otomatik olarak yapar ancak yine sizden kurulumu başlatmanızı ister bu bölümde de bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Kurulum işlemi de otomatik olarak tamamlandıktan sonra bilgisayar yeniden başlar ve bilgisayarınız sizi yeni bir işletim sistemi ile ağırlar.

İlgili Yazılar

Yorum Yap