Apple uzun süredir konuşulan 6. nesil IPod Touch’ları tanıttı. Yeni nesil IPod’ların yanında firma diğer IPod’lara da güncelleme getirerek, bu alanı unutmadığını ve hala önemsediğini kullanıcılara göstermiş oldu.

Uzun süredir hakkında konuşulan IPod Touch’lar firmanın online satış mağazasında satışa sunuldu. Kullanıcıların ilk günden yoğun ilgi gösterdiği yeni nesil müzik çalar, beraberinde birçok yenilik getirdi. Daha önceki müzik çalarlardan daha güçlü ve performanslı olarak çıkarılan ürün tasarım olarak çok radikal bir değişikliğe sahip değil.

6. nesil IPod Touch’lar çift çekirdekli 64 Bit bir işlemciye sahip olarak tasarlandı. Bunun yanı sıra 1 GB bir RAM’e sahip olan cihaz, portatif bir müzik çalar için gayet performanslı bir donanıma sahip. Ekran olarak 4 inç büyüklüğünde 1136×640 piksel bir çözürlüğe sahip olan cihaz, ekran donanımı olarak da önceki nesillerden bir hayli üstün. 8 Megapiksel bir kamerayla donatılan IPod’lar yeterli derecede video ve fotoğraf çekebilme kapasitesine sahip olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Yorum Yap