Çin’in önde gelen teknoloji firmaları arasında yer alan Xiaomi, üretim çeşitliliğine bir de akıllı ayakkabıları ekledi. Akıllı telefon, kamera, televizyon gibi çok çeşitli alanlarda üretim yapan firma bu sefer de değişik bir alana yönelerek akıllı ayakkabı üretme kararı aldı.

Akıllı telefon piyasasında büyük başarılar kazanan firma, üretime devam ediyor. Çeşitli alanlarda yaptığı dev yatırımlar ve araştırmalar sonucu Çin’in büyük üreticileri arasına giren firma kullanıcılar için akıllı bir spor ayakkabı üretmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde kesin olarak Türkiye pazarına girdiğini açıklayan firma, son hızla büyümeye devam ediyor.

Firmanın Lİ-Ning ismini verdiği akıllı ayakkabılar, tanıtıldığı günden itibaren tüm ilgiyi üzerine çekmekte zorlanmadı. Su geçirmeyen özelliğe sahip ayakkabılar, kapsamlı bir hareket sensörüyle donatılmış. Bu hareket sensörü sayesinde ayakkabı; kaç adım attığınızı, ne kadar mesafe kat ettiğinizi, ne kadar kalori harcadığınızı hesaplayacak. Tüm bu özelliklerin yanı sıra bu sensörün pilinin 1 yıldan uzun bir süre dayanacağı bildirildi. Akıllı ayakkabıları belirlenen satış fiyatı ise 32 Dolar olacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap