IOS ve Android işletim sisteminden ilham alan Microsoft yeni bir tasarım ortaya çıkardı. Kullanıcılar için çok daha akıcı ve güzel görünen bir tasarım yaratan firma yeni mobil cihazlarında bu konsepti kullanacak. Önceki tasarımlara göre daha sade bir hal alan mobil Microsoft’un detayları haberimizde yer almaktadır.

Son zamanlarda tasarımlarını daha kullanıcı dostu ve sade yapmaya çalışan Windows, kullanıcıları memnun edecek gibi duruyor. Mobil cihazlarına daha fazla önem vermeye başlayan Microsoft, yeni güncellemesinde sistemde yer alan eksiklikleri ve çarpıklıkları düzeltiyor. Diğer işletim sistemlerinden bir adım geride olan firma, bu işletim sistemleri ile arasındaki farkları azaltmak için çalışıyor.

Tasarımında diğer işletim sistemlerinden alıntılar yapan firma, kullanıcılar için en uygun ve sade tasarımı yaratmış gözüküyor. Bu yeni tasarım ile birlikte diğer işletim sistemlerini kullanan kullanıcılar artık Windows’un mobil cihazlarına çok uzak kalmayacak. Kullanım olarak birbirlerine git gide benzeyen sistemler tüm kullanıcılar için evrensel bir hal alacak gibi gözüküyor. Microsoft firmasının bu yolda ilerlemesi kullanıcıları son derece memnun edecek.

İlgili Yazılar

Yorum Yap