Microsoft tarafından geliştirilen işletim sisteminin son versiyonu, 29 Temmuz tarihinde kullanıma sunulacak. Ancak Windows 10’a herkes aynı anda ulaşamayacak. Peki bu son sürüm işletim sistemini ilk olarak kimler kullanabilecek?

Microsoft geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarına bir mesaj göndermişti. Bu mesajda gelecek olan Windows 10 için ücretsiz olarak rezervasyon yapılabiliyordu. Bu rezervasyon işlemi, işletim sistemini erkenden kullanmak isteyen kişiler için sunulmuştu. Çıkış tarihi olarak 29 Temmuz’u gösteren firma yaptığı açıklama ile birlikte herkesin yeni sisteme aynı anda geçemeyeceğini bildirmişti.

Firmanın işletim sistemlerinden sorumlu başkan yardımcısı Tery Myerson’ın açıklaması ile Windows 10’un kademeli olarak dağıtılacağı kesin olarak belirtildi. Myerson, yeni güncellemenin ilk olarak Windows İnsider kullanıcılarına ulaşacağını bildirdi. Daha sonra bilgisayarlarına gelen güncelleme rezervasyonu yapan kullanıcılar, güncellemelere ulaşacak. Microsoft yaptığı bu kademeli dağıtımda, kullanıcıların geri bildirimini almayı planlıyor. Firma bu sayede son kullanıcıları en iyi ve hatasız güncelleme ile buluşturmayı hedeflemiş. Bakalım Windows 10 kullanıcılara neler getirecek?

Yorum Yap

  • Asosyal Genc

    Bekliyoruz bakalım.Umarım kötü bir Windows bizi beklemiyordur.Sitenide takipteyim. Başarılar.