Popüler sosyal medya sitelerinin arasında olan ‘’mikroblog’’ sitesi Twitter’da virüsler çoğalmaya başladı. Birçok şekilde profilinize virüs bulaşabilir. Ancak bunlardan en tehlikelisi direk mesaj ile gönderilen virüsler. Bu virüslerden nasıl korunacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

140 karakterle sınırlı bir blog sitesi olan Twitter, milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor. Bu kadar fazla kullanıcı bir arada olunca elbette virüslerde buralarda barınıyor. Kişisel bilgilerinizi ulaşmak veya bilgisayarınıza kadar erişim sağlayabilen virüsler can sıkıcı olabiliyor. Bu virüslerin şuan için en popüler olanları direk mesaj yoluyla gönderilen virüsler.

Virüslerden Nasıl Korunuruz?

Direk mesaj yöntemi ile gelen kutunuza gelen virüsler genel olarak kendilerini belli ediyor. Ancak bazen kısa süreli dalgınlıklarımız veya iyi saklanmış virüsleri görmekte zorlanabiliyoruz. Genelde bir bağlantı taşıyan direk mesaj virüslerinden korunmanın tek yolu dikkatli olmaktır. Arkadaşlarınızdan gelen bir mesajda bağlantı varsa dikkat edin. Arkadaşınıza önce bağlantıyı gönderip göndermediğini sormanız virüslerden kaçmak için en etkili yol. Ancak siz en yakın arkadaşınızdan bile gelse, gelen kutunuzdaki bağlantılara daha dikkatli yaklaşınız.

Yorum Yap