Genelde Apple’dan alışkın olduğumuz ilginç patent alma hikayesine Samsung’da katıldı. Gelecekte gerçek bir işlevi olabilecek ‘’görünmez tuş patenti’’ alan ilk firma Samsung oldu. Genelde çok uçuk patentler almayan firma böyle bir girişimde bulunduğu için teknoloji severleri etkiledi.

Akıllı telefon pazarında kıyasıya rekabet hala devam ediyor. Gerçek bir savaş bile olmasa da patent savaşları teknoloji severleri yakından ilgilendiriyor. Gelecekte yapılabilecek veya yapılmış bir teknoloji hakkında patent alma fikri, genelde büyük firmalar tarafından gerçekleştiriliyor. Akıllı telefonlar arasında yaşanan mükemmel teknoloji savaşı sürdükçe yeni ve yaratıcı fikirler görmeye devam edeceğiz.

Akıllı telefon kullanıcılarına son derece büyük rahatlıklar sağlayacak olan bu görünmez tuşlar, isminden de anlayabileceğimiz gibi ekran üzerinde görünmeyecek. Ancak bu tuşları kullanmak istediğimiz zaman ekranda bulundukları yere dokunmamız yeterli olacak. Telefonlar üzerinde oynanan mobil oyunlarda büyük rahatlık sağlayacak teknoloji Samsung firması tarafından patentlenmiş durumda. Bakalım şimdiden patenti alınan teknoloji ne zaman hayata geçecek? Henüz tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmese de günümüz teknolojisinden çok da uzakta durmuyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap