Son günlerde akıllı telefonların patlama haberlerini sıkça duyuyoruz. Patlayan telefonlar listesine bir yenisi daha eklendi. Samsung’un çıkardığı ve ülkemizde çok fazla kullanıcıya ulaşan telefondan bir patlama haberi geldi. Üstelik bu seferki patlama haberi Türkiye’den!

Akıllı telefonların yanması ve patlamasıyla ilgili birçok haber duyuyoruz. Yaşanan bu olaylar gitgide artan bir grafik çiziyor. En son telefon patlama haberi Hindistan’lı bir kullanının IPhone 6’ından gelmişti. Bu haberin üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen ülkemizden bir patlama haberi geldi. Şarj olurken patlayan Samsung S3 Mini marka ve model telefon herkesi şaşırttı. Telefonun kullanıcısından alınan haberlere göre telefon çok aktif kullanılan bir telefon da değilmiş. 3 saatlik bir şarj sonucu patlayan telefon, şans eseri kimseye bir zarar vermedi.

Yaklaşık 20 aylık bir telefon olduğunu belirten kullanıcı, ayrıca orijinal ekipmanlarının patlamaya neden olduğunu belirtti. Orijinal batarya ve şarj aleti kullanılan telefonun patlaması, Samsung kullanıcılarını şüpheye düşürdü.

İlgili Yazılar

Yorum Yap