Apple’ın yeni S serisi telefonları piyasaya çıkmadan, Samsung Note serisinin yeni üyesini piyasaya çıkarabilir. Bir satış stratejisi olarak telefonun IPhone’lardan önce çıkması satışlarını kesin olarak arttırabilir. Note 5’in pazardaki rakiplerinden önce çıkması satışlarını kesin olarak yükseltecek gibi gözüküyor.

Arlarında büyük rekabet olan dünyanın en popüler teknoloji şirketlerinin, telefonlarını çıkardıkları zamanlar büyük önem taşıyor. İki firmanın birbirine rakip telefon modelleri üretmesi, kullanıcıları arada bırakıyor. Bu nedenle bir telefonun diğer markadan bir veya iki hafta bile erken çıkması satışlarda ciddi rakamları etkileyebilir.

Eylül ayında satışa çıkması beklenen yeni IPhone modellerine rakip olacak Samsung’lar beklenen tarihten daha erken bir zamanda piyasaya çıkabilir. Henüz çıkış tarihi tam olarak bilinmese de satış taktiği olarak üretici firma Samsung, telefonlarının piyasaya çıkacağı günleri erkene çekmiş olabilir. Note serisinin en son üyesi olacak Note 5’in çıkış tarihi olarak en yaygın söylenti 14 Ağustos günü. Bakalım yeni Samsung hakkında söylentiler gerçekleşecek mi?

İlgili Yazılar

Yorum Yap