Dünyanın teknoloji devleri arasında yer alan Samsung, katlanabilir ekran teknolojisi için patent başvurusu yapmıştı. Firmanın yaptığı bu patent başvurusu onaylandı. Samsung artık katlanabilir ekran teknolojisi üzerinde tüm hızıyla çalışmaya başlayabilir.

Katlanabilir ekran teknolojileri günümüzde bir ütopya olarak gözükse de Samsung bu konuda çalışmalarına başladı. İlk olarak patent alan firma, herkese konuda kararlı olduğunu gösterdi. Firmaya göre bu teknoloji yakın bir zamanda hayata geçecek ve yaygın kullanıma sunulacağı söyleniyor. Şirketin CEO’su geçtiğimiz dönemde yaptığı açıklamada, katlanır ekran teknolojilerinin ilk örneklerinin gelecek yıl insanlara tanıtılacağını bildirmişti. Konu üzerinde geçen yıl yapılan patent başvurusu 7 Temmuz tarihinde onaylanmış.

Diğer büyük firmalarında üzerinde çalıştığını bildiğimiz teknoloji üzerinde görünüşe göre, en fazla ilerleme kaydeden firma Samsung. Yaptığı çalışmalar hakkında insanları bilinçlendirmesi hatta yeni teknolojiyi tanıtmak için belirli tarih göstermesi firmanın, katlanır ekran teknolojisinde bir yerlere vardığını gösteriyor. Bakalım bu katlanır ekran teknolojileri ne zaman hayata geçecek? Beklenilen kadar kullanışlı olacak mı?

Yorum Yap