Çeşitli haber kaynaklarından ve sosyal medya sitelerinden Nokia’nın telefon üretimine geri döneceği hakkında sıkça haberler okuduk. Ancak şuan için bu bilgi kesinleşmiş durumda. Ünlü telefon üreticisi firma yeni çalışmaları için kendine şimdiden iş ortakları aramaya başladı. Bakalım Nokia, nasıl bir geri dönüş sergileyecek?

Akıllı telefonlardan önce telefon pazarının büyük çoğunluğunu elinde tutan firma, git gide yavaşlayan bir grafik çizerek durma noktasına geldi. Son zamanlarda bir üretim gerçekleştirmeyen firma, bir bölümünü Microsoft firmasına sattı. Ancak Microsoft şirketiyle olan anlaşmanın sona ermesiyle birlikte üretici firma yeniden telefon piyasasına geri dönüş yapmayı düşünüyor. Bu geri dönüşte geçmişteki hatalarını tekrarlamamak için birçok çalışma gerçekleştiren firma yakın bir tarihte üretime başlayabilir.

Eski üretim ve dağıtım ağlarına sahip olmayan firma bu alanlar için çözüm ortakları arıyor. Bu alanlardaki azalan gücünü iş ortakları ile kapatmayı düşünen firma, daha emin adımlar ile geri dönüş yapacak. Bakalım bir zamanların en popüler markası, geri dönüşünde de aynı etkiyi yaratabilecek mi?

Yorum Yap