Google’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 2. çeyrek sonuçlarından sonra, video paylaşım sitesi Youtube üzerinden mobil izlenmelerin bir hayli arttığı gözlemlendi. Uzun yıllardır Masaüstü kullanıcıların bir hakimiyeti olan alanda, mobil kullanıcıların sayısının gözle görülür bir biçimde artması ilginç.

İnternetin büyük firmalarından olan Google, popüler video paylaşım sitesini satın aldıktan sonra bu alan büyük yatırımlar yapmaktan çekinmedi. Yapılan bu araştırmalar ve yatırımlar sonucu Youtube dünyanın en popüler video paylaşım sitesi haline geldi. Site aylık 1 milyon izlenme rakamlarını yakaladıktan sonra, reklam gelirlerindeki dengesizlik görünüyordu.

Mobil Youtube 2’ye Katladı

Mobil kullanıcılar için sürekli güncellenen video paylaşım sitesi, mobile yaptığı desteğin sonuçlarını almaya başladı. Mobil kullanıcıların video izleme süreleri, masaüstü kullanıcılarına göre tam 2 kat dafa fazla. Mobil alandaki büyümeyi ve gelişimi görerek önceden ayak uyduran firma, şuan meyvelerini topluyor diyebiliriz. Bakalım mobil kullanıcılar daha ne gibi değişikliklere sebep olacak?

İlgili Yazılar

Yorum Yap