Firmanın üzerinde çalıştığı teknoloji, online sohbet yapan kullanıcılar arasında cümlelerinizi analiz ederek otomatik olarak smiley ve meme gönderecek. Bu özellikle birlikte sohbetleriniz daha renkli ve akıcı olacak.

Uzun zamandır internet üzerinden sohbet ediliyor. Bu sohbete yıllardır yenilikler ekleniyor. İlk olarak sadece mesajlaşma ile başlayan ‘’online chat’’ şimdi çok farklı şekillerde gerçekleştirilebiliyor. Microsoft firması bu durumu daha da renklendirebilmek için kolları sıvadı. Yeni geliştirilen sistemle birlikte, online chatlerinizde otomatik olarak smiley ve meme gönderimi sağlanacak. Bu sayede konuşmalarınızın daha eğlenceli ve renkli olması hedefleniyor.

Microsoft Research ekibi tarafından geliştirilen özellik sizin cümlelerinizi analiz ederek size uygun smileyler önerecek. Bu sayede kullanıcılar için de kolaylık sağlanmış olacak. Özelliğin henüz ne zaman çıkacağı belli olmasa da çok yakın bir gelecekte kullanıcıların karşısında olacağı söyleniyor. Bu özellikle birlikte yüzlerce yeni smileynin ortaya çıkması da bekleniyor.

Bakalım bu otomatik smiley sistemi ne zaman hayata geçecek? Kullanıcılar otomatik smiley özelliğini ne kadar sevecek? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap