Kısa bir süre önce logosunu değiştiren ünlü aksesuar ve aparat üreticisi Logitech, şimdide yeni ismiyle üretim yapmaya başladı. Logi markası halka tanıtıldıktan sonra bu isimle ilk üretim yapılmaya başlandı. Bakalım isimler beraber firmada değişiklik olacak mı?

Uzun süredir başarılı bir grafik çizen firma, yarattığı tasarımlarla ve ürünler ile herkesin beğenisini toplamıştı. Firma geçtiğimiz günlerde Logitech ve Logi olarak ikiye bölünme kararı aldı. Bir satış tekniği olarak ikiye bölünen firma, medyada büyük yankı uyandırdı. Bunun yanında insanlar firmanın geleceği hakkında biraz endişeye düştü.

Kendi isminin yanında bir de Logi adında bir marka oluşturan firma, bu isimle yeni tasarımlar ve ürünler tasarlayacağını bildirdi. Ayrıca Logitech ilk firmaya bir tasarım bölümü kurarak başına deneyimli Nokia tasarımcısını geçireceğini bildirdi.

Logi markasının hala ne üreteceği tam olarak bilinmese de piyasaya çıkarılan ilk ürün, akseuar ve aparat üretiminin devam edeceğini gösterdi. Logi markasının ilk ürünü IPad’ler için hazırlanmış bir kılıf oldu. Logi Blok adı verilen ürün firmanın ilk tasarımı olarak piyasaya çıkarıldı.

İlgili Yazılar

Yorum Yap